Hlavní navigace

Orco prodalo část Orco Germany

Petr Bártek

OPG oznámilo prodej 19,9 milionů akcií své dceřiné společnosti Orco Gemany za cenu 0,4 euro za akcii, což představuje 7,96 milionů euro.

Doba čtení: 1 minuta

OPG tak pokles podíl v Orco Germany na 89,6 % z předchozích 98 %. Společnost dále oznámila, že v rámci procesu restrukturalizace dluhopisů obdržela dalších 28mn akcií společnosti Orco Germany, které však nebudu listované a obchodovatelné. Tuto zprávu vnímáme mírně negativně, když Orco Germany je klíčovým aktivem pro OPG (podíl na celkových trž

Ranní komentář: Dnes vychází data z trhu práce v USA

V druhé polovině včerejšího obchodování americké akciové indexy smazaly předchozí ztráty a nabraly jasný růstový směr (S&P 500 +0,85 %, Nasdaq +0,66 %). Středem zájmu dnes budou v 14:30 zveřejňované údaje z trhu práce za květen. Konsensus počítá s meziměsíční stagnací míry nezaměstnanosti na 7,5 % a víceméně podobnou výší tvorby pracovních míst jako v předchozím měsíci, například v sektorech mimo zemědělství se očekává +163 tis. a v dubnu to bylo +165 tis. Asijské akciové indexy navázaly na ztráty z předchozích dní (Nikkei 225 –0,21 %, Hang Seng –1,25 %). V rámci indexu Nikkei 225 se nejvíce dařilo sektoru spotřebitelských služeb a naopak nejvíce klesal sektor ropa a plyn. ECB v souladu s očekáváním trhu ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny (tzn. na 0,50 %). V letošním roce očekává pokles HDP eurozóny o 0,6 % a v příštím roce růst o 1,1 %. Míra inflace by měla zůstat na relativně nízkých úrovních – 1,4 % očekáváno letos a 1,3 % příští rok. To poskytuje prostor pro pokračování uvolněné měnové politiky. V 12h vychází dubnová průmyslová výroba (oč. m/m beze změny, meziročně – 0,7 %). Evropské akciové indexy zahájily obchodování mírně v plusu. Pražská burza otevřela v blízkosti včerejšího závěru. Akcie Fortuny se dnes poprvé obchodují bez nároku na hrubou dividendu 0,67 € (tj. okolo 17,3 Kč) na akcii. Martin Krajhanzl (analytik)

Našli jste v článku chybu?