Hlavní navigace

Orco prodalo část Orco Germany

7. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

OPG oznámilo prodej 19,9 milionů akcií své dceřiné společnosti Orco Gemany za cenu 0,4 euro za akcii, což představuje 7,96 milionů euro.

OPG tak pokles podíl v Orco Germany na 89,6 % z předchozích 98 %. Společnost dále oznámila, že v rámci procesu restrukturalizace dluhopisů obdržela dalších 28mn akcií společnosti Orco Germany, které však nebudu listované a obchodovatelné. Tuto zprávu vnímáme mírně negativně, když Orco Germany je klíčovým aktivem pro OPG (podíl na celkových trž

Ranní komentář: Dnes vychází data z trhu práce v USA

V druhé polovině včerejšího obchodování americké akciové indexy smazaly předchozí ztráty a nabraly jasný růstový směr (S&P 500 +0,85 %, Nasdaq +0,66 %). Středem zájmu dnes budou v 14:30 zveřejňované údaje z trhu práce za květen. Konsensus počítá s meziměsíční stagnací míry nezaměstnanosti na 7,5 % a víceméně podobnou výší tvorby pracovních míst jako v předchozím měsíci, například v sektorech mimo zemědělství se očekává +163 tis. a v dubnu to bylo +165 tis. Asijské akciové indexy navázaly na ztráty z předchozích dní (Nikkei 225 –0,21 %, Hang Seng –1,25 %). V rámci indexu Nikkei 225 se nejvíce dařilo sektoru spotřebitelských služeb a naopak nejvíce klesal sektor ropa a plyn. ECB v souladu s očekáváním trhu ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny (tzn. na 0,50 %). V letošním roce očekává pokles HDP eurozóny o 0,6 % a v příštím roce růst o 1,1 %. Míra inflace by měla zůstat na relativně nízkých úrovních – 1,4 % očekáváno letos a 1,3 % příští rok. To poskytuje prostor pro pokračování uvolněné měnové politiky. V 12h vychází dubnová průmyslová výroba (oč. m/m beze změny, meziročně – 0,7 %). Evropské akciové indexy zahájily obchodování mírně v plusu. Pražská burza otevřela v blízkosti včerejšího závěru. Akcie Fortuny se dnes poprvé obchodují bez nároku na hrubou dividendu 0,67 € (tj. okolo 17,3 Kč) na akcii. Martin Krajhanzl (analytik)

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).