Hlavní navigace

Názor k článku Obdarovávali rodiče za života sourozence a vás ne? Žádejte započtení darů na jeho dědický podíl od Larry - Vážená paní Michaelo. I já jsem byl voják...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 12. 2018 19:08

  Larry (neregistrovaný) ---.fastportnet.cz

  Vážená paní Michaelo. I já jsem byl voják z povolání. Odešel jsem z domova ve 14ti letech, vystudoval jsem školu.
  Mám mladšího bratra. služební byt jsem nikdy nedostal ale... kdysi jsem se ještě v 17ti letech nahlásil do pořadníku a město mě v půli 90tých let přidělilo byt. Jeden z posledních. Ten jsem si odkoupil v privatizaci. Dosud lituji, že mě rodiče cenu bytu, když jsem byl už napsaný na katastru a zaplaceno proplatili (50 000) .
  Bratr zůstal v dvougenerační vile udržované a zvelebované se zahradou v centru města. Oženil se, rodiče ani mne nepozval. Ani mě to neoznámil.
  když se mu narodili 2 dcery, bydlel manželkou a její dcerou z prvního manželství u mých rodičů. jenom neplatil nájem, rodiče si stěžovali, že jejich náklady na bydlení jsou značné. Bratr neplatil centrální vytápění, vodu. měl jen zvlášť elektroměr.
  Moje matka prodala dům po babičce. Z peněz zaplatila výměnu oken v celém domě.
  Potom se bratr rozvedl, má novou přítelkyni a čeká s ní dítě. Téměř čtvrtstoletí mu platí rodiče náklady na bydlení. A bude to opět. Navíc mu napsali 1/2 domu. bratr není sociální případ, ale OSVČ, který má navíc v domě adresu firmy.
  Ve vile bratru za 6 milionů Kč.
  Já prý nic nepotřebuji, peníze si vydělám slušné a děti nemám. Mám prý více než potřebuji.

  Paní Michaelo, zjistěte si prosím v novém občanském Zákoníku co to je pojem "nepominutelný dědic"
  Váš manžel, pokud nic nedědil tedy pokud nebyl vyděděn z nějakých vážných důvodů a není to jednoduché vydědit, má nárok na 25% dědictví. Ale, musí se přihlásit. To je oslovit právníka......
  hodně štěstí
  Larry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).