Hlavní navigace

Názory k článku Občane, přiznej se! - podrobný návod

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 1. 2003 17:26

  MT (neregistrovaný)

  kteří měli nepříliš rozvinuté uvažování, a na nich se testovaly vydávané předpisy, zda jsou schopni jim porozumět. Vývoj pokračoval a zmínění buď povýšili přímo do vedení, nebo tyto předpisy připravují - v obou případech již není nutné, aby jim rozuměli. Zato jejich dotazníky nejsou schopni správně vyplnit ani lidé vysokoškolsky vzdělaní v blízkém oboru.
  Živil jsem se přípravou techniky a návodů pro dělníky ve stavebnictví a vím, jak má vypadat "user friendly" přístup - proto mám odůvodněný pocit, že ti, kdo připravují dotazníky k daním, jsou bezohlední vůči uživateli a neschopni připravit srozumitelný formulář i návod. (Malý příklad z daňového prohlášení: zatímco je tam dost místa, aby u řádku řekněme 100 rovnou tiskli pokyn: "součin řádku 92 a 96", není tam nic, takže musíte jít do mnohastránkového návodu a tam to najít.)

  Na druhou stranu se najdou ještě větší sabotéři normality, a to jsou ti, kdo připravovali nové testy pro řidiče.

  Otázka pro voliče:
  proč si ministři drží neschopné jako tvůrce svých výstupů, proč dobvolují ničit pověst a účel, jímž je pověřena jejich instituce? Proč nás zbytečně otravují? Co s tím uděláme?

 • 21. 3. 2003 19:10

  Pavel (neregistrovaný)

  Při vyplňování tohoto daňového přiznání jsem se i trochu pobavil a tak si odlehčil trochu to každoroční inovované bloudění po formulářích. Podělím se o něj s vámi. Na straně 2 "Pokynů pro vyplnění přiznání k dani z příjmů fyzických osob" nahoře na stránce třetí řádek zní : "vypusťte všechny číslice za poslední platnou číslicí zaokrouhlovaného čísla a tuto číslici dále upravte podle číslic, které následují po poslední platné číslici zaokrouhlovaného čísla, a to"
  No není to krásné? A jistě by se našlo víc. Kdo najde další "šimlování"?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).