Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nový účet SMART: Za dvě podmínky skoro vše bez poplatku od miki - Můžete mi někdo rozumně vysvětlit, proč je kreditka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2014 16:35

  miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

  Můžete mi někdo rozumně vysvětlit, proč je kreditka v bezpečnosti jiná než debetka? Viz. výše, kdy si někdo klidne povolí platby na internetu z kreditky, ale z debetky by to neudělal? Tohle mi hlava nebere. Z hlediska bezpečnosti jsou ty karty přeci stejné (reliéf, pin, cvv) a jediný rozdíl je, že jsou to peníze banky nebo moje. To že jsou banky je bezpečnější? V čem? Když kartu někdo zneužije, můžete podat reklamaci. To jde ale u obou. Když reklamaci neuznají, tak taky v obou případech ty peníze musíte uhradit. U kreditky navíc naskočí úroky. Tak v čem je ta vyšší bezpečnost?

 • 1. 9. 2014 18:21

  anonym (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  V zasade v casovem hledisku. Kdyz mi vyluxuji debetkou bezny ucet, tak jsem proste bez penez po dobu nez je vyrizena reklamace, nezaplati se inkasa, nevyberu si z bankomatu atd. Kdyz mi vyluxuji uverovy ucet u kreditky, tak mam relativne dost casu to resit a nemusi me to tolik trapit, protoze ackoliv tam jsem na nule, tak mam porad k dispozici penize na BU.

 • 2. 9. 2014 8:25

  DoubleSix

  Je tam ještě jedno pozitivum pro kreditky. Banky si více hlídají transakce prováděné kreditní kartou, alespoň GE to tak dělá. Již několikrát mi volali, jestli jsem ty transakce skutečně prováděl já. Toto se mi u debetní karty nikdy nestalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).