Může se stát, že tatínek přijde o práci, ale slušný člověk to přece aspoň dá vědět, ne? Nejblbější možný způsob je dělat mrtvého brouka a přestat platit.
Průměrné výživné je u nás 1500, takže to až taková tragédie pro toho tatíka není. Dítě musí jíst vždycky. Mužské platy jsou vyšší, než ženské, tak by si tatínek mohl třeba trochu našetřit pro případ nouze, ne?
Mně připadá, že autor článku je ovlivněn nějakým spolkem extrémistických zhrzených otců. Tatík přestane platit, nedá ani vědět proč, dělá mrtvého brouka a pak se chudáček diví, že na něho matka podá trestní oznámení
V prikladu se nepise o tom ze otec nedal vedet, tam se pise o tom ze otec nepodal zalobu na snizeni vyzivneho a to jsou dve ruzne veci. Matne si poamatuji na prispevek pani Jarmily, kde popisovala priklad, ze muz prisel o prijmy a podal zalobu na snizeni vyzivneho a to mu naopak bylo zvyseno. Protoze soud nerozhoduje jenom podle aktualnich prijmu povinneho, ale take podle prijmu, ktere by mohl mit.
Pokud požádal o snížení, tak to soud nemůže zvýšit, maximálně nechat stejné.
Stejně jako matka když podá návrh na zvýšení, tak soud alimenty nemůže snížit.
V případě Jarmily by tipovala, že žalobu podali oba rodiče současně – otec na snížení a matka na zvýšení.
Ze zkušeností vím, že pokud se otec chová slušně v době kdy peníze má – platí, stará se o dítě, tak matky bývají hodně tolerantní v době krize kdy otec nemá.
žalují spíš problémové tatíky, nebo dávají trestní oznámení když taky nemají a musí žádat o sociální dávky, aby měly na jídlo pro děti – tam to trestní oznámení musí dát, jinak jim nic nedají
No je to trosku jinak. Na prezkum vyse vyzivneho nemusi byt ani zadna zaloba podana, muze to soud udelat sam od sebe. Myslim ze se tomu rika beznavrhove soudni rizeni. Takze pokud pri vyporadani podnetu na snizeni vyzivneho soud dospeje k nazoru ze alimenty ma zvysit, nema problem navrh na snizeni zamitnout a obratem rozjet rizeni nove o zvyseni alimentu.
http://www.ct24.cz/vysilani/2010/03/17/10252839638-210411058080317-20:10-hyde-park-ct24/5/
Je to rozhovor se soudcem Jaromirem Jirsou