Hlavní navigace

Názor k článku Nízké daně jsou receptem na vysokou životní úroveň. A stát také vydělá od anonym - Náš stát si z každé cizí republiky bere...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 12. 2007 10:10

  anonymní
  Náš stát si z každé cizí republiky bere jen to "nej" v záporném smyslu pro občana.
  Zatímco někde mají DPH 0 a 5% a poplatky u lékaře, tak my zavedeme 9%, ale platby u lékaře také.
  Zatímco někde mají jednoduchý daňový systém a téměř socialistický sociální sytém (vč. vysoké podpory v nezaměstnanosti a i světe div se mizivé procento nezaměstnaných), tak u nás se nastolí přesložitá daňová soustava s minimem sociálních výdobytků včetně minimální podpory nezaměstnaných, a nezaměstnaných je tu přesto hafo. Doporučoval bych s. Nečasovi a Topolánkovi zkusit občas nějaké to volné místo z pracáku zaujmout, jak by se jim za ty nabízené peníze žilo a pracovalo. Sytý hladovému zkrátka nevěří.
  Jestli tady chce ODS vybudovat nové Lichštějnsko nebo Monako, tak ať se rychle spojí s Hitlerem a vybuduje pár koncentráků pro nás neschopy, co berou jen průměrnou mzdu nebo ty další 2/3, co na průměrnou mzdu ani nedosáhnou. Ať můžeme uvolnit místo novodobým zbohatlíkům, kteří se sem jen pohrnout a které naše ekonomika nově vyrobí. Jen nevím, koho budou tito boháči vykořisťovat, aby mohli zůstat nadále na vysoké noze. Perpetum mobile ani ve financních zatím nikdo nevymyslel. Zatím šlo vždy jen o okradení jednoho občana druhým občanem (či firmou).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).