Názory k článku Nezaměstnanost dosáhla 4 %. Podnikatelé a firmy doufají, že návrat k normálu přinese očkování

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 1. 2021 19:11

    Kousavka

    Podle Vás má být jediným zdrojem informací stranický a vládní tisk, a kdo si myslí něco jiného, je podvratný živel? Já myslela, že doby jednotného myšlení zmizely v propadlišti dějin zároveň s posledním pokusem o nastolení komunismu

  • 11. 1. 2021 19:14

    Tomáš

    Boha jeho proc? Informace si zjistuju z nekolika nezavyslich zdroju (vsechny jsou v Anglicine) web tohoto razu je sputnik/halo noviny. Zvlaste kdyz jsem ani nikde nedohledal provozovatele

  • 12. 1. 2021 10:53

    Kousavka

    Takže my, co jsme poněkud starší generace a neumíme anglicky, si máme zaplatit překladatele nebo házet webové stránky do překladačů? Lidí, co neumí anglicky, je u nás pořád dost, a bohužel i v mladé generaci, která se ten jazyk povinně učí už 30 let. My holt hledáme ty "nezávislé zdroje" v češtině (mohla bych hledat ještě v ruštině, tu jsem ještě nezapomněla, ale nechce se i věnovat tomu ten čas, který můžu daleko rozumněji využít jinde). nemůžu za to, že pro Vás jsou věrohodné zdroje pouze v angličtině, to myslíte, že se v těchto zdrojích vůbec nelže? Naivo... Vy jste se nenaučil číst mezi řádky? Nás to svého času komunismus naučil velmi dobře, stejně jako kritickému myšlení, které se ale dneska nenosí. Zato Vás krmí tím, že budou "dezinformační weby", česky řečeno i na netu se bude vydávat ta jedině správná pravda, která kritické myšlení potlačí. Možná potlačí veškeré myšlení, neb nevzdělaný dav se lépe ovládá. Stav "moderního školství" by tomu odpovídal. NIKDY by mne nenapadlo, že budu na stará kolena velebit socialistické školství, protože dovedlo vychovat relativně dobře připravené odborníky, na rozdíl od polovzdělanců, které produkuje neokapitalistické školství po 30 letech od sametové revoluce.
    PS: na které škole Vás učili pravopis? To Vám automatický korektor ani neopraví ty Vaše "nezavysle" zdroje? Vyjmenované slovo "viset" jste asi v životě neslyšel, co? Nejste taky produkt distanční výuky?

    PS II: původní příspěvek smazán moderátorem diskuse z důvodu dezinformace. Hmmm, už i tady?

    12. 1. 2021, 10:55 editováno autorem komentáře

  • 12. 1. 2021 12:03

    Tomáš

    Ano ty nezávislé zdroje typu "sputnik", "parlamentní listy" nebo "haló noviny" . Ono je potřeba trochu přemýšlet a ne brát vše jako axiom. Ano tehdá stačilo studovat na socialistické škole a jít rovnou do praxe, protože při zastaralé technologie a pětiletky zaručily, že se člověk nemusel moc vzdělávat. Dneska je hodně dynamických oborů, kde poznatky staré rok jsou naprosto zastaralé, což se za socializmu moc nedělo. Dneska je školství postaveno spíše na najdi si sám, vzdělej se dám, škola ti stejně nedá to co budeš potřebovat do praxe. Měl jsem to "štěstí" pracovat se "socialistickými" odborníky, které připravilo "socialistické" školství a řeknu Vám nikdy víc (ne všichni, ale pár jsem jich potkal).

    PS: á Grammar Nazis, nikdy neudělal žádnou chybu :-D

    PS II: A divíte se? To co jste sem dala byla dezinformace jako prase.

  • 12. 1. 2021 18:25

    Kousavka

    Obávám se, že jste to nečetl pořádně, odkazovala jsem hlavně na 2.polovinu článku a na graf, který vycházel z dat ČSÚ. ČSÚ je podle Vás a podle moderátora diskuse dezinformace? Tak to potom jo, to jim nařídil Babiš, ne? Bože, bože, to je holt to současný kritický myšlení a porozumění psanému textu

    Vzdělávat jste se musel i za socialismu, ani tehdy vám vzdělání nevydrželo po celý život. Po r. 1989 se rozvoj vědy i techniky teda o hodně zrychlil. V r, 1989 sálové počítače, o pár let později první mobily, mobil byla tehdy brašna přes rameno, kroucený drát a v ruce sluchátko velikosti menší lopaty, stálo to tehdy celý můj roční výdělek. Kdyby mi někdo řekl, že jednou budu mít na stole noťas a mobil, co se vejde do dlaně, smála bych se na celé kolo a přirovnávala bych to k oné sovětské (Až ti bude, pionýre 20 let...). tehdy nikoho nenapadlo, že počítače, které byly kolem r. 1989 víceméně raritou, budou snad ve všem kolem nás, že se z toho vyvine neskutečný průmysl, který bude živit tisíce lidí v tomto státě, a nejenom v tomto státě, přes net se dá pracovat pro zaměstnavatele i v Austrálii nebo i jinde ve světě. Řada lidí se s tím naučila dělat hlavně z nadšení, nepotřebovali na to školy, ty na to ostatně ani nebyly. Dneska máte počítač všude možně, špitály jsou tak vycpané elektronikou, až přechází zrak, a i ti doktoři se museli naučit s moderní technikou pracovat, klobouk dolů a hluboce smeknout! Napadlo vás někdy, kde se v tomto státě vzalo tolik odborníků na IT? A víte, že to začínali lidi, které vychovalo právě komunistické školství, ale kteří byli zvědaví a zvídaví (taky se tehdy hodně kopírovalo načerno, protože stav SW to umožňoval. Textový editor T602 byl legendární a odnaučil lidi bát se počítačů a psal česky s diakritikou, takže jste se nemusel bát poslat někomu dopis, předtím psaný na psacím stroji). A tyhle produkty Vámi vysmívaného komunistického školství tu položily základy dnešní moderní společnosti. a vybudovaly např. moderní lékařské obory, IT-obory a další.

    A školství kritizuju právem. Zamrzlo někde v 19.století a že by žáky učilo, aby cokoli sami hledali? Cha chá, měla jsem možnost pracovat s mnoha produkty středního i vysokého školství. Pardon, když mi vysokoškolák napíše "Větnamec přijde v neděly nebo v pondělý" a ještě se cítí dotčený, když mu to vytknu, tak to je na přes hubu, ne že ne. Musela jsem se smát, když nám do firmy přišel mail s nabídkou jazykových korektur pro naše texty. Bylo tam tolik pravopisných chyb, že mi to nedalo, opravila jsem to červeně, opatřila komentářem, v čem je chyba, a poslala to zpět. Už se neozvali. A pro Vaši informaci: u nás vychází okresní týdeník. Jazykové korektury tam dělají důchodkyně. Korektory hledali přes 15 let a za celou tu dobu nenašli nikoho, kdo by psal česky bez chyb. Zajímavé, že?

    Grammar nazis - od čeho máme jazykové korektory, které byly původně určené hlavně na vyhledávání a korekturu překlepů? Přes 30 let se živím jazykem, ale co dokáže vyplodit současný absolvent střední školy s maturitou z českého jazyka, to by za socialismu nenapsal ani automechanik s výučním listem. Kolegové z vysoké školy mají příkaz posuzovat obsah, nikoli gramatiku, jinak by museli 3/4 prací roztrhat a nechat předělat. A vy se toho školství ještě zastáváte? Ano, máme hodně nadaných i vzdělaných lidí, ale školství, které se chytilo připitomělé a blbě provedené inkluze, vede naše děti ani ne na úroveň rozvojové země. Nezastávám se nijak socialistického školství, ale kuchařka uměla uvařit a automechanik opravit auto. Jinak by výuční list nedostali. Dnešní kuchař umí pár jídel a tváří se přitom jako mistři světa. Je přitom zajímavé, jak přibývá lidí se základním vzděláním. Ký div, když nesložili ani maturitu, jejíž laťka jde neustále níž a níž...

  • 13. 1. 2021 13:56

    Kousavka

    PS: á Grammar Nazis: víte, co se mi líbí? Že řada lidí klidně udělá HRUBOU pravopisnou chybu, ale při její opravě NEUZNAJÍ, že to je hrubá pravopisná chyba, neomluví se za to, že ji vůbec udělali, nýbrž okamžitě napadnou korektora, co že si to vůbec dovolil a označí ho za "Nazis". S podobným přístupem se naše vzdělanost opravdu přiblíží rozvojové zemi, když ani vysokoškolští učitelé NESMĚJÍ v diplomkách opravovat pravopisné chyby. Připadá mi to, jako bychom se za vlastní jazyk snad styděli nebo co. Gramatickou chybu beru u cizince, u našince ale nikoli, a to i kdyby byl stokrát dys-. K určitému vzdělání podle mne patří i úroveň vyjadřování a ani maturant by neměl psát chyby jako nějaký dlaždič se základním vzděláním.

  • 12. 1. 2021 16:28

    Tecik

    Jako vazne?
    Prvne vymluva "neumim anglicky", pak nehledam.
    Druha vymluva "umim rusky", hledat se mi ale nechce?
    Co vlastne chcete? :-)

  • 13. 1. 2021 12:04

    Kousavka

    Hledání informací z více zdrojů MUSÍ být výhradně v cizím jazyce, v jazyce českém se nepřipouští? Pro mne je to v češtině rychlejší, proto ji jaxi preferuji. kdyby to bylo něco zásadního, sáhnu i po zdrojích v cizím jazyce. Informace o dění v ČECHÁCH hledám především v ČESKÝCH zdrojích a v ČESKÉM jazyce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).