Hlavní navigace

Názor k článku Neplaťte za drahé mobilní volání. Volejte za korunu i za dvě padesát od Miloslav Ponkrác - Protože je VoIP mnohem výhodnější. Mě nezajímá s čím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 10. 2012 15:40

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Protože je VoIP mnohem výhodnější.

  Mě nezajímá s čím přijsou mobilní operátoři, protože mobilní operátoři jsou drazí a ještě se snaží triky typu „aktivujeme vám data či služby, vy si to zruště, když na to přijdete, ale budete to platit“.

  Ostatně u operátora, který je vydavatelem Blesku a Aha čekám rozhodně nečestné chování. Kromě toho, jak jsem psal, tento virtuální operátor je pouze zástěrka, která má zastavit snahu ČTÚ po zlevňování mobilů a po nadiktování vlastních podmínek pro virtuály. Takže nic moc podmínky ani výhody se nedají čekat a svinské chování bude přídavek – ostatně čas ukáže.

  Důchodce, který tráví většinu času doma, ocení spíše to VoIP, to mu zlevní účty za volání mnohonásobně. Pokud občas chodí ven, dostane nouzový mobil s předplacenkou, odkud volá jen v naléhavých případech.

  Uvědomte si, že výhradní používání mobilu je úchylka, která vznikla nenažraností Telecomu, později O2, který neví co by za pevné linky chtěl. Třeba v USA je mobil na vedlejší koleji, protože tam mají velmi rozumné ceny za volání – zaplatíš paušál kolem 29 dolarů a veškerá volání po místě máš zdarma – na žádnou cenu za minutu se moc nehraje.

  Kdo chce být anonymní, nevolá vůbec. Protože obvykle člověk někomu volá a nebo několika lidem volá – a ten zase dalším – a jak se krásně odhalují celé sociální skupiny! Anonymita při volání je hovadina, protože jednak musíte zahazovat nejen simku, ale i mobil (vysílá při volání své imei a je vám houby platné, že měníte „anonymně“ simky, když ke všem se vysílá identifikace stále stejného telefonu). A také musíte volat jen anonymním lidem a komu jednou dvakrát zavoláte, nesmíte mu už nikdy zavolat. Jinak máte po anonymitě – ale i tak nestojí za nic moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).