Hlavní navigace

Názor k článku Nelegální zaměstnávání má stále zelenou od HNF - Německo zaměstnává cizince hojně třeba v automobilkách, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2008 9:09

  HNF (neregistrovaný)
  Německo zaměstnává cizince hojně třeba v automobilkách, ale láce německých automobilů se u nás nějak neprojevuje. Třeba u Renaultu, který část produkce vyrábí v Turecku, jsou nižší náklady na konečném výrobku docela dost znát. I když prostor pro ještě nižší ceny tu určitě ještě je.

  Zrovna tuhle jsem někde četl, jaké má Německo obrovské problémy se zahraničními pracovními silami - jak se u nich rozcapují a zatahují k nim necivilizované moresy a že nevědí jak to řešit, aby na ně nevlítla nějaká německo-evropská Džamila. Ona i ta lidská práva mohou být jen odsaď podsaď, a Hitlera se asi povolat neodváží.

  Na ten váš příspěvek nížeji asi toto: tak nás nemusí zaměstnávat hamižní podnikatelé, můžou být zase státní podniky, které budou zaměstnávat. A raději si koupím věc za stovku ze s.p., kde zaměstnanci berou spravedlivou mzdu, než to samé od podnikatele za tři stovky s bídně placenými zaměstnanci, ale 4 mercedesy ve firmě pro majitele, manželku, milenku a dcerušku.

  A co dělají ostatní Němci? Nějak jsem si nevšiml, že hromadně jezdí pracovat třeba do Čech, do Rakouska, do Maďarska, do Francie, do Irska či Itálie, ačkoliv neschopů neochotných pracovat za nízkou mzdu, neochotných se vzdělávat a učit se cizím jazykům je tam také dost ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).