Hlavní navigace

Názory k článku Pracovat za minimální mzdu? Jak kde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2005 17:08

  Jan (neregistrovaný)
  Bídáci ti, kteří závidí těm, co žijí na sociálních dávkách! Můj názor je takový, že výška sociálních dávek je nízká, protože nepokrývá ani minimum životních potřeb jedince ani rodiny. To znamená, že sociální dávky by se musely zvýšit aspoň o 30%, a minimální mzda o 70%.
  Pokud si nebudeme vážit jeden druhého a pomáhat jeden druhému, ať jsme v kakékoliv životní situaci, pokud si nebudeme dostatečně vážit každé lidské práce a platit ji důstojně, abychom si všichni udrželi jeden normální životní standart ve společnosti, ohrožujeme s tím základní práva člověka a tím i celou společnost. Lidé se nesmí navzájem okrádat, ale musejí být k sobě solidární, chápající jeden druhého.
  Většina podnikatelů žije egoistickým spůsobem. Nechce přispívat do státní kasy, aby náhodou nepomohl slabšímu a neschopnějšímu. Tací podnikatelé jsou pro naši společnost neschopní, protože žijí jen sami pro sebe a nikoliv pro společnost. Dobrým příkladem jsou ekonomické krize v Americe v letech dvacátých a třicátých, kdy mnozí milionáři přes noc ztratili své bohatství, a protože společnost nefungovala na principu solidarity, nikdo jim nemohl pomoci a tak páchali sebevraždy. Právě takovou společnost si oni sami vybudovali. Zlo které vybudovali, se obrátilo právě proti nim! Ale ani dnes nikdo neví, jak na tom bude třeba zítra on sám.
  Mnozí podnikatelé si myslí že jsou vykořisťováni státem a neuvědomují si, že je to právě naopak. Oni vykořisťují pracovníky, kteří pro ně pracují celý měsíc za hanebnou mzdu. Pracovníci pak musí stejně žádat od státu sociální přídavky, aby mohli přežít oni a jejich rodiny. Tímto spůsobem právě stát pomáhá podnikatelům, protože mezi nimi udržuje sociální mír. Kdyby stát nefungoval na těchto principech, museli by si tito lidé peníze sehnat násilím.
  Je to smutné, že společnost musí podporovat právě podnikatelé, kteří nedostatečně platí lidskou práci. Právě zde společnost investuje mnoho peněz, protože podnikatel neplatí mzdu takovou, aby člověk a jeho rodina byla soběstačná. Bohužel proto musí společnost financovat egoismus a neschopnost podnikatelů. Pravě proto musí ti lidé, kteří mohou a mají peníze, podporovat slabé a nechopné, stejně jako v rodině, kde rodiče podporují své děti, ať už jsou zdravé, nemocné, neschopné, invalidní, protože jsme všichni členy jedné rodiny. Druhou alternativou zůstává jen společnost barbarská a to si nikdo z nás určitě nepřeje!
  A tak pravě ti, kteří počátkem 90. let schválili zákony které umožnily legálně rozkrádat národní bohatství a vytvořily chaos, museli by nést odpovědnost morální i finanční. To se však neděje! Ba právě naopak! Vše dělají proto aby katastrofálními důsledky jejich činností trpěli a financovali ti, kteří za to nemohou. Protože vzali národu vše, co měli v rukách a chtějí jim vzít i to poslední, a to je instituce sociálních dávek a instituce minimálních mezd. Tímto způsobem národu vezmou svobodu, a vytvoří z něho otroka, závislého na jejich zvůli! Cílem zrušení minimálních mezd není dát člověku více, ale méně, protože více mohou dávat vždy, ale méně nemogou, a to jim moc vadí.
 • 18. 6. 2010 5:13

  Ano (neregistrovaný) ---.212.broadband13.iol.cz

  Anonyme,před psaním urážejících příspěvků,je dobré zahájit vlastní vzdělávání v českém pravopise.Debyl je vyjmenované slovo ? Jsi natvrdlý,tak tvrdé „y“,že ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).