Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší hrozbou internetového bankovnictví není uživatel od Kybernet - ...a to v tom druhém významu - že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2015 11:00

  Kybernet (neregistrovaný) 108.59.11.---

  ...a to v tom druhém významu - že totiž následně bude páchat fingované "krádeže". Všechny velké firmy dávno znají tu magickou západní hranici Čech, za kterou se míra zpronevěry, podvodů a záhadných ztrát láme od snesitelných evropských hodnot na nesnesitelné "východní" (a čím dál na východ, tím je to horší). Vědí to pojišťovny, globální e-shopy (proč tu neprodává Amazon je kromě velikosti trhu i fakt, že by se jim nevyplácel jejich globální systém garance vrácení zboží), vědí to řetězce (míra krádeží vlastními zaměstnanci), vědí to i banky. Jenom to říkají "trochu jinak", na plná ústa si to dovolit nemůžou.

 • 11. 5. 2015 19:39

  Nápravník Jiří (neregistrovaný) ---.214.broadband5.iol.cz

  S e-shopy a vracením zboží po návratu z dovolené máte pravdu. Jsou země kde se takové věci prostě nesluší dělat.

  V případě internetbankingu se s takovým rizikem musí také počítat, ale je možné ho pokrýt interními systémy typu AML.

  Možná jsem ze staré školy, ale pro mne byly telekomunikační firmy a banky autoritami, které určovaly /ukazovaly směr technického rozvoje.
  To se vytratilo, pokud někdo 12 let nedokáže vyřešit problém, tak dělá něco špatně.
  Například Američané dokázali od projevu J.F.Kennedyho v roce 1961 za 8 let přistát na Měsíci a to je větší úkol než internetbanking.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).