Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Necháte se očipovat nebo chcete soukromí? od hubert - Jak to vypadá, občanovi v EU brzy zbude...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2009 13:34

  hubert (neregistrovaný)
  Jak to vypadá, občanovi v EU brzy zbude jen jediná možnost: držet hubu a odvádět státu přesně daně, v jakékoliv výši si nadiktuje. Sebemenší přestupek bude okamžitě zaregistrován a příslušně trestán. A vystěhovat se nebude kam.Všimněme si, že životní prostor jedince, o kterém by represivní složky jeho státu nevěděly, se neustále zmenšuje. Zarážející je i rychlost, s jakou se to děje: doslova po měsících.
  Už jsme si zvykli na to, že každá platba kreditní či debitní kartou je někde zaznamenána. Zvykli jsme si na dokonalá odposlouchávací zařízení. Zvykli jsme si, že policie může dostat i seznamy knih, které jsme si půjčili ve veřejné knihově. Zvykli jsme si, že každý fax, každý e-mail, každý hovor, každé kliknutí myší se archivuje. Zvykli jsme si, že mobilní telefony udávají naši pozici. Zvykli jsme si na neskutečně vysoké množství šmírovacích kamer všude, kde se hneme, a k tomu nyní také na možnost, že tyto kamery budou propojeny s počítačem, který bude schopný poznávat lidské tváře. Zvykáme si i na to, že tyto kamery budou brzy schopny identifikovat a podrobně zaznamenávat naše cesty autem. A teď navíc si budeme muset zvyknout, že policie bude také vědět o každé naší koupi hotovými penězi? Zbývá ještě něco, o čem by naše vlády nevěděly?
  Odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku může být důvodem pro násilný vstup policie také do příbytku či na zahradu jakéhokoli občana. Doposud směli policisté vykopnout dveře jen tam, kde je ohrožen lidský život, hrozí větší škoda na majetku nebo existuje podezření, že je zde ukryta mrtvola. Porušením veřejného pořádku je přitom i banální pálení mokrého listí nebo hlučná zábava.Účty a telefony pod dohledem

  Skrývat se před zákonem bude od ledna možné jen bez mobilního telefonu a platební karty. Při pátrání po hledaných osobách bude mít policie přístup k informacím od operátorů i bank o pohybu mobilů či použití karet. Opatřen í má sloužit také při pátrání po pohřešovaných obětech trestných činů Tiše se nám vetřel do soukromí nový zákon - policie bude moci on-line do mobilu, na účet a na zdravotní záznamy
 • 15. 5. 2009 14:39

  Standa (neregistrovaný)
  Ahoj, hledám nějakou knížku o ochraně soukromí, kde by bylo uvedeno, co všechno policie a tajné služby o mně zaznamenávají. Je pravda, že můžou zaznamenávat každé kliknutí myši, jak píšete?

  Víte o tom něco? Můžete mi doporučit nějakou literaturu, abych věděl, co na veřejnosti a v soukromí už nemám dělat a co ještě můžu dělat?

  Je fakt, že za pár let bude v EU celá Evropa a to už nebudeme moct emigrovat ani do chudé Moldávie :-) Leda snad Ukrajina díky složitému geopolitikému umístění by mohla zůstat svobodná :-)
 • 15. 5. 2009 14:42

  Standa (neregistrovaný)
  Huberte, myslíte že Měšec.cz předal policii moji IP adresu, když se veřejně ptám na takové nebezpečné věci? Mohu se obávat nějakého postihu od tajných služeb?
 • 18. 5. 2009 8:51

  sartori (neregistrovaný)
  Provozovatel je povinen predat lokalizacni udaje, pokud si tyto informace Policie vyzada... ;-)
 • 15. 5. 2009 16:33

  px (neregistrovaný)
  Dle aktuální legislativy je ISP (poskytovatel připojení k síti Internet), který je poskytovatelem veřejné telekom. služby povinnen zaznamenávat každé spojení (tj. časovou známku, IP adresu odesílatele a IP adresu příjemce), technicky to není problém. Technicky (spíš ekonomicky) je problém zaznamenávat veškerá přenášená data, jde to, ale je to velmi drahé a proto se to plošně nedělá, pouze se zaznamenává na žádost provoz z konkrétní IP. Alternativně se provádí "odbočení" někam, tedy i "internetový drát" tedy může mít tři konce.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).