Názory k článku Navigátor bezpečných úvěrů: Víme, kam si (ne)máte jít půjčit peníze

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 12. 2011 21:06

    Tom (neregistrovaný)

    Za finančně gramotného se považuje člověk, který má ve dvaceti letech nulový majetek, žádný příjem a do 50 let má majetek značný a žije pouze z pasivního příjmu, který se mu generuje sám bez jeho práce - při úmrtí po sobě zanechá majetek, který zabezpečí nejméně dvě následující generace.
    Takový člověk se označuje za FINANČNĚ GRAMOTNÉHO!

    Použít slovo "spotřebitelský úvěr" a "finanční gramotnost" v jednom článku se opravdu nedá, protože tohle k sobě jaksi nepatří...

    Popravdě kdo dosáhne finanční gramotnosti, tak už žádné další vzdělání nepotřebuje v životě k tomu, aby se měl naprosto skvěle. Člověk s nedokončenou ZŠ, který ale JE finančně gramotný se bude mít v životě daleko lépe než člověk s několika VŠ, který je naprostý finanční negramota.

    --

    Finančně gramotný člověk Vám řekne, kam si máte jít půjčit peníze na novou ledničku, TV, počítač: NIKAM!!! Finančně gramotný člověk raději bude místo lednice žrát chvíli ze země z novin... Peníze by si půjčil leda na něco, co mu VYDĚLÁ (všimněte si slova VYDĚLÁ - což značí nikoli "ušetří") mnohem více peněz než by si půjčil...

    Jestli si někdo půjčuje peníze na věci, které mu další peníze nevydělávají, tak prostě není finančně gramotný.

    Finanční gramotnost je i o tom, že "Dnes snesu obrovské nepohodlí a hlad, abych se od zítřka každý další den mohl krmit tím nejlepším a spát v hedvábí..."

    Finanční negramotové to udělají naopak - krátký čas žijí v luxusu a po zbytek života už jen živoří a skučí!

  • 2. 12. 2011 19:35

    Robin (neregistrovaný)

    V roce 2010 bylo podano pres 15tisic navrhu na insolvenci....
    Pro zajimavost 2011 uz jich je pres 20tisic.

  • 5. 12. 2011 12:11

    Jarmila (neregistrovaný)

    Nezapomeňte taky na to, že vyhlášení insolvence je vcelku slušný kšeft. Soud shrábne nemalý poplateček (50.000,- Kč), a ten, kdo člověka v insolvenci kontroluje, zda skutečně splácí dluhy, dostane každý měsíc 1.000,- kč za cca 10 minut práce za měsíc! Když si sežene 20-30 takových předlužených hejlů, je na 5 let za vodou. Ani bych se nedivila, kdyby se v tomto oboru objevilo něco na způsob fingovaných konkursů. Stačila by k tomu dohoda jednoho soudce s jednou oddlužovací firmou.

  • 7. 7. 2018 20:58

    Milena (neregistrovaný)

    Je pravda, že u půjček a zejména u hypoték musí být člověk opatrný. Hlavně si musí předem zjistit, jaký je postup, pokud nedokáže uhradit splátku - to se totiž může stát i lidem, kteří si myslí, že jsou připravení na všechno. Pak musejí platit pokuty a bůh ví co, přitom by mnohdy stačilo domluvit jiný splátkový kalendář.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).