Hlavní navigace

Nákupní horečka v úvodu týdne

Petr Pelc

Co dnes nejvíce ovlivnilo apetit investorů a s jakými změnami musí počítat ke konci letošního února?

Doba čtení: 1 minuta

Dnešní den se nesl v duchu výrazného nákupního apetitu investorů. Německý index DAX dnes v průběhu celého dopoledne rostl a dostal se až na úroveň 7.860 bodů. Pohybuje se tak lehce pod svými pětiletými maximy. Úvodní obchodování ovlivnila zpráva o spojení Deutsche Börse se CME Group. Deutsche Börse však následně tyto spekulace popřela.

V 16:00 hodin se index DAX pohyboval na úrovni 6.842 bodů, tedy +2,36 %. Největší nárůst zaznamenávají tituly: Commerzbank 5,10 %, Deutsche Börse +4,83 % a Deutsche Bank 4,44 %.

dan_z_prijmu

Zajímavostí dnešního obchodování mezi českými akciovými tituly je informace o konkurzu ECM a následné vyřazení akcií RM-S z trhu k 28.2.2013. Burza RM-S vyloučí investiční nástroj z obchodování v MOS protože se RM-S dozvěděl závažné skutečnosti odůvodňující obavu, že pokračování s obchodováním investičních nástrojů v MOS by mohlo vést k poškození účastníků RM-S, kteří by s těmito nástroji v MOS uzavírali obchody. Na pražské burze dnes nejvíce posílily akcie: Fortuna +4,59 %, Erste Bank 4,26 % a AAA +3,61 %.

V příštích dnech lze očekávat další euforické vlny nákupů. Přesto, že akciové trhy jsou stále citlivější na jakékoliv negativní impulsy, s očekávanou případnou korekcí si již zřejmě hlavu nikdo neláme.

Našli jste v článku chybu?