Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Na víkend do Ohňové země (nejen) s platební kartou od Karásek - Vypadá to tak, že pan Chrz letí letadlem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2016 1:43

  Karásek (neregistrovaný) ---.dyn.telefonica.de

  Vypadá to tak, že pan Chrz letí letadlem tisíce kilometrů daleko, ať už je to jakkoliv nezajímavé místo, jen proto, že je tam levná letenka. Zřejmě potřebuje jen zničit nepotřebné peníze navíc a zbytečný čas a letěl by i do nejošklivějšího místa na Sibiři jen proto, že je letenka levná. To je mnohem inteligentnější trochu déle šetřit a pak si doletět postupně během let s nejlevnějšim letem a s nejlevnějším noclehem na všechna vysněná a vytoužená výletní místa světa: Tahiti, Bora Bora, Moorea, Oahu, Kauai, Rio de Janeiro, Acapulco, San Francisco, Grand Canyon, Monument Valley, Niagara falls, St. Lucia, Cuba, Cape Town, Káhira - Giza, Hong Kong, Sydney a třeba i Scheissely.

 • 2. 2. 2016 6:13

  Patrik Chrz

  Ta vysněná místa jsou pro každého jiná, na některých z těch zmíněných jsem byl, na jiná možná pojedu a některá mne moc neberou (ale třeba změním názor).
  Ku podivu čím méně od daného místa očekávám, tím více bývám příjemně překvapen (a obráceně - největším zklamáním pro mne byl asi Mauricius. Čekal jsem tropický ráj a našel našel jsem další Srí Lanku/Indii). Ano, letěl bych klidně doprostřed Sibiře, vidět pravou Ruskou tajgu by mohlo být zajímavé.
  Mně se líbí různá nej. Když jsem tedy byl v nejsevernějším městě -Longyearbyen, tak by byla škoda nepřidat si do sbírky i to nejjižnější - Ushuaia. V létě to bude nejsevernější bod Evropy a aby to bylo vyvážené, tak i to Kapské město spolu s několika státy Afriky (sem byla letenka fakt levná - zadarmo :), jako kompenzace přesměřovaného letu do Číny).

  Ku podivu cestování je o penězích méně, než jsem si dříve myslel, mnohem více je to o hledání, plánování a trochu i o tom štěstí. Horší je to s tím časem, ale holt jsou fondy dovolené omezené.

 • 2. 2. 2016 11:20

  Pepa (neregistrovaný) ---.static.mo-nex.cz

  To nemá cenu vysvětlovat kdo nezazije nepochopi. Osobně miluju létání takže už to že sedim v letadle pro mě je součást dovolené. A nerad jsem na jednom místě takže takovyhle výlety přes půl světa na pár dni jsou pro mě skvělí. Kazdej máme něco a ne kazdej se valí 14 dni na jedny pláži.

 • 2. 2. 2016 11:59

  Patrik Chrz

  Proti gustu, žádný dišputát. Já si vyzkoušel jak tu grilovačku na pláži, tak dovolenou, kdy jsme každý den spali jinde a za týden jsme ujeli několik tisíc kilometrů. Dovolenou v oblastech, kde nám teploměr v autě odpoledne hlásil venkovní teplotu 47 stupňů,  tak místo daleko za polárním kruhem, kde prakticky není rozdíl mezi dnem a nocí.
   
  Všechno má něco do sebe a vše si dokáži užít. Mám kamarády, co by se z 3 týdnů na malém ostrůvku v souostroví Maledivy zbláznili, já si užíval šnorchlování a možná se tam jednou vrátím. A znám lidi, kteří jinak než s cestovkou do all inklusive resortu, který ani neopustí, necestují. A další mají jediný cíl – obrážet bary a masážní salony někde v Pataye J. Není důvod se na ně dívat „skrz prsty“, jsou to jejich peníze a pokud jsou takto spokojeni, budiž jim to přáno (předpokládám, že v důchodu budu jezdit stejně J ).
   
  Přiznám se, že se mi také létání líbí, ale zajímavé je to tak do 3 hodin letu. Pak to začíná být dlouhé. Měl jsem několik 13 hodinových letů a to už jsem se skutečně těšil, až přistaneme. Hodně dokáže zpříjemnit cestu palubní zábavní systém a třeba Emirates mají na některých letech i Internet (10 MB zdarma, 500 MB za dolar).

 • 2. 2. 2016 18:21

  Patrik Chrz

  Aha, myslel jsem, že zvládneme i to, když budeme v podstatě kousek odtamtud, při našem běžném nájezdu max 2 dny cesty :). Tak příště.

 • 2. 2. 2016 18:33

  Aleš (neregistrovaný) 78.110.210.---

  Kousek, no... :-) Ale tak, třeba Aleša přesvědčíš, abysme ty 3 tis km na otočku dali ;-)

 • 2. 2. 2016 22:41

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  taky mi to připadá trochu jak ten pán, co se onehdá vychloubal, jak několikasetki­lometrovou vzdálenost mezi dvěma městy překonal pomocí levného přeletu do jiné země a na druhé letiště zpět. sice den v hajzlu a odletěl kam nechtěl, ale ušetřil dvacet eeeček .....
  nicméně, hoši - jak se občas říká, že "za tohle jsme klíčema necinkali" - tak já teda za tohle ano. svoboda dělat skoro cokoliv. a samozřejmě mít na to čas a prachy. já gratuluji! i když tučňáci na dosah jsou i v pražské zoo, a nestojí to den života ....

 • 3. 2. 2016 6:29

  Patrik Chrz

  taky mi to připadá trochu jak ten pán, co se onehdá vychloubal, jak několikasetki­lometrovou vzdálenost mezi dvěma městy překonal pomocí levného přeletu do jiné země a na druhé letiště zpět. sice den v hajzlu a odletěl kam nechtěl, ale ušetřil dvacet eeeček .....
  Hromadná doprava ve Velké Británii je zkrátka opravdu drahá. Náš společný kamarád se potřeboval dostat z jednoho londýnského letiště na druhé a vyšlo mu nejlevněji letět, tuším přes Stockholm :). Nebo si takhle při mezipřistání (opět v Londýně) zaletěl nakoupit (už nevím kam, jen že tam byl Interspar), protože to vyšlo levněji, než jet do Londýna autobusem.

  nicméně, hoši - jak se občas říká, že "za tohle jsme klíčema necinkali" - tak já teda za tohle ano. svoboda dělat skoro cokoliv. a samozřejmě mít na to čas a prachy. já gratuluji! i když tučňáci na dosah jsou i v pražské zoo, a nestojí to den života ....
  Přesně tak. Svoboda je i o tom, dělat věci, které ostatní nechápou, kroutí nad nimi hlavou a říkají "to já bych nikdy...".
  Stále mám v paměti dobu, kdy jsem si představoval, že se snad někdy, když budu mít hodně štěstí, podívám do sousedních států, jako bylo Rakousko a Západní Německo, o tom, že bych se podíval na takováto místa jsem se neodvážil ani snít. Že si prostě dojdu do směnárny a odnesu si balík dolarů - no to bylo naprosté sci-fi.
  Je to tak tři roky, co jsem vyslechl v metru rozhovor dvou lidí, kteří se bavili o tom, jak by bylo super opět zavést výjezdní doložky, že ten, kdo cestuje, si to zaplatí a spoustu lidí bude mít práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).