Hlavní navigace

Na evropských burzách dnes převažuje optimismus

11. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské akciové trhy dnes rostou o necelé 1 %. Hlavním impulsem údaje z Německa, kde se nečekaně silně zlepšila složka očekávání indexu ZEW.

Západoevropské akciové trhy dnes rostou o necelé 1 %. Hlavním impulsem údaje z Německa, kde se nečekaně silně zlepšila složka očekávání indexu ZEW. Rostou tak prakticky všechna odvětví včetně bankovnictví, které ještě ráno táhlo západoevropské indexy dolů. Ve ztrátě ovšem zůstávají akcie KBC, které padají o více než 5 % v reakci na oznámení úpisu nových akcií. Z evropského optimismu těží i americké indexy, které také rostou přibližně o 1 %. Investoři se navíc upínají na zasedání americké centrální banky s nadějí, že Fed přijde s novým nástrojem za končící operaci Twist.

skoleni_8_6

Pražská burza díky dobré náladě na hlavních trzích přidává 0,7 %. Daří se finančním akciím a ode dna se pomalu odráží i ČEZ. To ovšem částečně kompenzuje pokles akcií Telefonicy ČR, které pokračují v prohlubování svého několikaletého minima a od konce října již ztratily zhruba 18 %. Poklesu se dnes neubránily ani akcie NWR a Unipetrolu, naopak silný růst zažívají akcie AAA Auto (+3,5 %) a především CME (+8 %).

Dnes jsme snížili naši roční cílovou cenu pro akcie Fortuny ze 102 CZK na 99 CZK za kus. Hlavním důvodem byly poslední výsledky, které nesplnily naše očekávání. Ačkoli jsou teď naše předpovědi pro jednotlivé segmenty poměrně konzervativní, tak očekáváme, že čistý zisk Fortuny za rok 2013 meziročně poroste o 18 %, hlavně díky nižší ztrátě loterijního projektu. Akcie Fortuny proto nadále doporučujeme kupovat.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).