Vlákno názorů k článku Na co si dát pozor při jednání s finančním zprostředkovatelem? od já - ČNB jako dozorující orgán vůbec nefunguje. Vlastně funguje...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 8. 2013 8:22

    (neregistrovaný)

    ČNB jako dozorující orgán vůbec nefunguje. Vlastně funguje tak, že úředníčci inkasují úplatky ze strany finančních společností a jdou jim na ruku.

    Pak se místo důležitými věcmi zabývají zbytečnostmi a místo příčin příznaky.

    Nadměrné obchodování je špatné. Jenže jak vysoké škody se napáchají právě tímto způsobem ve srovnání se škodami, které vznikají sjednáváním ižp coby "spoření"?

    Vůbec to používání termínu spoření v souvislosti s investováním je nevhodné.

    V článku není vůbec zmíněno, že tím největším zlem,se kterým se distribuce finančních produktů potýká, tak to je multilevelmar­keting. Většina ižp prodaného jako spoření padá na vrub finanční negramotnosti, oborové a životní nezkušenosti a nutnosti/zoufalství (agent musí uživit rodinu, agent musí splnit firemní požadavky na produkci atd.). Mlm je základem podnikání Partners, OVB, Broker Consulting, Fincentra a všech ostatních jakože poradenských firem.

  • 6. 9. 2013 11:05

    já taky (neregistrovaný)

    tak pod to se můžu podepsat a jako bývalý finanční poradce Partners vím o čem mluvím.. Pokud se chcete uživit, tak bez IŽP to nejde..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).