Hlavní navigace

Názor k článku Na auto vám spadne kámen. Kdo a kdy vám vyplatí náhradu škody? od * - To je cesta do pekel, takový názor. V...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 3. 2018 9:26

    * (neregistrovaný) 193.35.105.---

    To je cesta do pekel, takový názor. V jeho důsledku vše zplanýrujeme na jednu rovinu, navrch dáme skleněný poklop, protože za vše je v takovém případě někdo odpovědný. To chvíli potrvá, ale můžeme začít co nejdříve pokácením všech stromů. I za stromy je někdo odpovědný, i strom nebo jeho část může spadnout na auto, ba i člověka.

    Naštěstí, až se tomu nechce věřit, Nejvyšší soud takto pokaždé neuvažuje. Například před asi dvěma lety rozhodl v případě, kdy malé dítě vběhlo na parkoviště pod couvající auto, že se neštěstí občas dějí, a nemá smysl za každou cenu hledat a trestat viníka. Odmítl tak potrestat jak řidiče, tak matku a babičku dítěte. Všichni dávali v zcela rozumné a přiměřené míře pozor, ale nikdy nelze zabránit všemu, jako když se dítě náhle "splašilo", a že zrovna tady to skončilo smrtí, co téměř vždy končí maximálně boulí. Nebo když se náhodně uvolní jeden kámen, či větev.

    Svět není dokonale bezpečné místo, kde je za nás stále někdo odpovědný, a nám se nemůže nic stát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).