Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Mzdy v roce 2019 opět rychle porostou. Vrchol je ale už za námi od kleinak - A bude hůř. Podle zdroje z rodiny, pracující...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 12. 2018 23:01

  kleinak (neregistrovaný) ---.38.mornet-ip.cz

  A bude hůř. Podle zdroje z rodiny, pracující v autoprůmyslu, chytá se Hella i Siemens v příštím roce propouštět a to až několik stovek lidí.
  A plat u nás???? Taky jsem si dělal průzkum a to vlastní v okolí Olomouce, výsledek je vážně žalostný, přesně jak se to tu už psalo 18 - 25 -28 tis hrubého a nejlépe na 3 směny. I ten Wanzl tady nabírá za 20tis hrubého na 3 směny.
  Jsem OSVČ a tenhle rok byl u mě poslední. 2019 bude už rok v zaměstnaneckém poměru. Mám k tomu své důvody.
  Ale jinak musím říct, že v mém okolí + - 20 lidí náš průměrný plat 31tis kč nikdo nemá a to ani na 3 směny.
  A ti pitomci co říkají, že může člověk jít jinam, ti raději ať mlčí a nežvaní hlouposti a ať jsou rádi, že jsou tam kde jsou.
  Jinak, opravdu náš přebujelí státní aparát je prostě moc a zase jich má být o něco víc, pokaždé když se vymyslí nějaká speciální práce, hned k němu přiřadí několik nových úředníků. Prostě máme přebujelí státní aparát a to už několik let.

 • 26. 12. 2018 0:08

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Přebujelý státní aparát je rozbujelý především směrem vzhůru. Přirovnávám to k obráceně postavené pyramidě, kde základnu tvoří úzký hrot a vrchol je značně rozšířený. Politici si stále budují síť sobě oddaných a zavázaných podporovatelů, spojenců, kamarádů a často i příbuzných (nepotismus, kdy ve vedení bývají a jsou běžně rodinní příslušníci či příbuzní). Každý ministr má minimálně kolem 10 náměstků, desítky královsky placených poradců, od náměstků se rozvětvují do mnoha pramenů vedoucí odborů, ředitelé, vedoucí oddělení a skupin (samozřejmě i jejich početných zástupců).... Dole často úředníci chybí a běžně nahrazují další kolegy. Stačí, když někdo má dovolenou, náhradní volno za přesčas, nemoc... a vlastně většinu papíroviny mu hodí z vrchu posledním na "hlavu". To si málokdo uvědomí, či spíše ani netuší a hlavně vůbec neví. Když se ve volbách změní poměr sil a jednotliví ministři jsou nahrazeni novými, zčásti či úplně tak se do velké míry provede mnoho rošád a z ministrů jsou náměstci (například političtí) či minimálně poradci. A poradci mají dle svého pracovního úvazku klidně platy přes 100 tisíc + pravidelné čtvrtletní odměny, které běžně dosahují několika stovek tisíc korun za jedno čtvrtletí.

 • 26. 12. 2018 22:26

  Přezdívka (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Většinou přeplacení Ajťáci žijí ve vlastním matrixu a nedochází jim, že v reálném světě to chodí poněkud jinak a diskuse s nimi je zcela zbytečná. V reálu bohužel alespoň v mém okolí dochází v "montovnách" k masivnímu najímání agenturních zaměstnanců z bývalého východního bloku, třeba jen za poloviční plat. Jenže kvalita odvedené práce odpovídá mzdě. Než si to zodpovědní uvědomí, tak dost možná o zakázky opravdu začnou přicházet. Nejslabším článkem jsou bohužel často personalisté.

 • 27. 12. 2018 10:09

  L. (neregistrovaný) ---.datarail.eu

  Proč si myslíte, že svět montoven je reálnější, než svět "přeplácených ajťáků"?

 • 27. 12. 2018 11:45

  Přezdívka (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Protože jsem měl šanci nahlédnout do obou oborů a poznat docela dost lidí, abych si utvořil nějaký vlastní názor, který nikomu nevnucuji.

 • 27. 12. 2018 12:11

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  kdysi jsem si o agenturách myslela, že to jsou pijavice. měla jsem možnosts se trochu blíž s jednou z nich seznámit a poněkud měním názor. Ano, pro normální lidi jsou pijavice. Ale je spousta lidí, co se o sebe sami neumí postarat. Typicky jsou třeba lidi v insolvenci, navrátilci z basy apod. Takovému člověku zbyde na veškeré živobytí 9.300,- Kč a ende šlus, víc nemá ano floka. Pokud si z toho má zaplatit bydlení, tak si moc vyskakovat nebude. Když je ale agenturní, agentura mu zaplatí bydlení a s tím související služby (topení, vodu, elektřinu) a jako plat mu dá oněch nezabavitelných 9.300,- káblí, Ovšem něco za něco: bydlíš v bytě. Ten je služební. Jakmile od nás odejdeš, druhý den padáš z bytu. Spousta těchto lidí se neumí postarat ani sami o sebe, agentury jsou vpodstatě jejich opatrovníci a jejich spása pro přežití. Musejí ale makat. Takže tolik asi k tomu, jak agenturní pracovníci jsou chudáci, co mají podstatně nižší plat než kmenoví zaměstnanci.

 • 29. 12. 2018 1:33

  mexiko (neregistrovaný) 93.185.10.---

  To stejné může zařídit i samotný zaměstnavatel, kdyby se mu chtělo. Vzájemná symbióza ale funguje hlavně z ekonomických důvodů, než aby pár chudáků mohlo taky pracovat.

 • 30. 12. 2018 21:15

  Důch. (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  .Takový bych chtěla důchod. Ó ,státe vyspělý ,9.300,- Kč ,to bych se měla.Upozornění pro odepisovatele. Nepište o mě,že jsem socka,která měla víc pracovat ,studovat a šetřit..Nebo se přestěhovat. Tak to opravdu nebylo a není..Jsem šťasná i bez té státní almužny ,mám jinou stupnici hodnot.Někdo pochopí nebo se ušklíbne.Takové blbečky stát potřebuje,ne? :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).