Hlavní navigace

Názor k článku Mýty o spolehlivém fungování státních penzí od MoB - K předchozím příspěvkům: nemusí se vám to líbit,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2011 8:35

  MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---

  K předchozím příspěvkům: nemusí se vám to líbit, ale to je prostě fakt - můžete si to spočítat. Zvyšuje se průměrný věk i pravděpodobnost dožití, zhoršuje se poměr mezi platícími a vyplácenými. S tím neuděláte nic ani když opravdu moc chcete, aby to tak nebylo.
  Že mezi důchody před 20 lety a důchody dnes není zase tak velký rozdíl, to je také pravda (ve smyslu poměru mezi průměrnou mzdou a důchodem). Mnohem více se můžou lišit životní náklady, ale zase - na "dobré" adrese je to celkem pochopitelné, a tam prostě může bydlet jenom ten, kdo na to má. Hodně lidí se na důchod stěhuje z měst na venkov (pravda, vím i o opačných případech, hlavně ze zdravotních důvodů). Zkrátka člověk musí být flexibilní a přizpůsobovat svůj život aktuálním možnostem. A zase žádné kecy s tím nehnou.
  A konečně - pravda je, že důchod před druhou světovou válkou prostě nebyl pro všechny. Proti tomu po válce to prostě šlo, tak se to tak udělalo, a lidi si na to zvykli (žádný div, na takové věci si člověk zvykne raz dva). Bohužel situace se mění a už to tak dělat nejde (resp. jde, ale za značnou cenu, kterou stávající přispěvatelé do systému asi nebudou akceptovat), takže je nutno zase ten systém upravit, změnit. NIC NETRVÁ VĚČNĚ, ani láska k jedné slečně. A ani důchodový systém...
  Nedá se nic dělat. Taky z toho nemám radost, samozřejmě, znamená to pro mě větší výdaje na budoucí zajištění, ale holt to jinak nepůjde.
  Protestováním se realita nezmění...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).