Nevim proč něco jako zaměstnaneckej poměr ještě vůbec existuje. Přeci zaměstnanec taky pronajímá svůj čas a práci, tak ať si to tak taky fakturuje.
Stačí do živnostenskýho zákona přidat živnost - zaměstnanec a je to. Odvody se tím sjednotí a na konci roku si každej podá vlastní daňový přiznání a přehledy a všichni na tom budou stejně. Hlavně i takhle pracující člověk si bude moc uplatnit prokazatelné náklady, atd...
V Americe tenhle systém plátí už od nepaměti a nikdo si nestěžuje a nikdo neřiká, že má někdo víc nebo míň.
Zaměstnavatelům alespoň ubydou starosti se zaměstnancema, nebude muset řešit jejich dovolené, nemocenské, exekuce, srážky, výpovědi, odstupné, výpovědní lhůty, stravenky a podobný blbosti
+1
Ale muselo by se taky trochu zjednodušit to papírování, ne všichni by to zvládli. Třeba jako místo 3 daní z příjmu by se mohla zavést jedna, zrušit odpočty a slevy na všechno možné i nemožné atd. Potom by to bylo prima. A kolik by se na tom ušetřilo prachů i nervů a kolik účetních, daňových poradců, bab na finančáku, sociálce, zdravotní pojišťovně atd. by muselo začít dělat nějakou jinou a užitečnější práci...
"Nevim proč něco jako zaměstnaneckej poměr ještě vůbec existuje. Přeci zaměstnanec taky pronajímá svůj čas a práci, tak ať si to tak taky fakturuje."
Tomu se přeci říká "Švarcsystém". No a ten je zakázaný.
Proč je zakázaný? Protože takový člověk platí necelou polovinu toho, co zaměstnanec, a zhroutil by se rozpočet.
Proč člověk ve Švarcsystému platí necelou polovinu toho, co zaměstnanec? Protože to tak Kalousek s nesmyslně nastavenými paušály zavedl.
Proč se nevrátí hodnota paušálů před Kalouska, kdy to fungovalo? Jó, to já nevím.
Proč to v USA funguje? Však ono by jim to také přestalo fungovat, kdyby k tomu Kalouska pustili.
Zaměstnancům by se také v mnohém ulevilo. Nemuseli by s chřipkou běhat po doktorech, kde jsou stejně jen kvůli papíru, místo aby se vyleželi v posteli, a byli by tak zdraví klidně o 2 dni dříve.
Jen by to byla starost pro zaměstnavatele, protože ten by nevěděl, jestli mu tu zakázku bude mít kdo udělat, jestli i zítra přijde k němu do práce.