Vlákno názorů k článku Může vás zaměstnavatel za pozdní příchod vyhodit na hodinu? od Ženská - A kdy stát přitvrdí vůči zaměstnavatelům? Například v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 7. 2019 7:49

    Ženská (neregistrovaný)

    A kdy stát přitvrdí vůči zaměstnavatelům? Například v našem kraji zaměstnanci padají na hubu. Zaměstnavatel-soukromník automaticky čeká, že několik dní u něj oddřete bez smlouvy, načerno. Pokud ne, práci nedostanete. Nahlásíte, ke komu jedete, všude o tom vědí, čeká vás finanční postih, pokud vás najdou, z mam.lasa však nevypáčíte nic konkrétního. Většina podnikatelů je tu absolutně nespolehlivá, jejich slovo neplatí, pokud vůbec nějaké dají, nezajímá je osobní život zaměstnankyň, cestu s dítětem k lékaři chtějí nechat nadpracovat-čas vem, kde vem, vyjadřují se v tom smyslu, že desetileté dítě může být doma samo. Padesátiletá paní se SEŠ dostane práci dělnice ve fabrice a uteče, protože s dělníky jednají jak v koncentráku; ani napít, za základní plat jim v noci volají, aby hned teď přijeli. Pětadvacetileté s titulem jím z kanceláře velí a v dokumentech dělají pravopisné chyby, s jakými by se na SEŠ svého času ani omylem nedostaly. Generace sedmdesátek ve stáří zemře u pásu, protože stíhejte dodělat u péče o děti a 8 hodin práce vzdělání. Vanička je důležitější, než dítě; vymíráme kvůli nemožnosti postarat se o děti, vyrábíme šmejdy, pojišťujeme a okrádáme vlastní lidi, živíme svoje nepřátele, ale hlavně, že pracujeme.

  • 12. 7. 2019 7:27

    Anděla (neregistrovaný)

    Dobrý den, v něčem máte pravdu, ale vyhodit zaměstnance není tak jednoduché. Na noc stačí zablokovat mobil proti hovorům z určitých čísel, a dodělat si VŠ, aby jste mohla velet z kanceláře není zase takový problém. Vím, o čem mluvím. Jsem dítě sedmdesátek a VŠ jsem si dělala se dvěma dětmi a při práci.
    Nevím, proč by měl zaměstnavatele zajímat osobní život zaměstnankyně? Proto existují přestávky v práci. Pokud si umíte stát za svým (a nejste vyložený absentér - byť s omluvenkami - OČR, propustky, atp.), tak je na vás zaměstnavatel krátký.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).