Hlavní navigace

Názor k článku Může vám pronajímatel dát k úhradě i fond oprav, zahradníka a další služby? od VlK - ad "V praxi ale k tomuto jednání dochází,...

  • 14. 1. 2021 2:01

    VlK

    ad "V praxi ale k tomuto jednání dochází, protože pronajímatel nebo předchozí nájemník už mají uzavřenou smlouvu u nějakého dodavatele a výpověď této smlouvy by pro ně znamenala smluvní pokutu. To ale není vaše věc, nemáte povinnost uzavírat smlouvu s dodavatelem, kterého vám někdo určí."

    Min. pro pronajímatele žádná smluvní pokuta není. Nemá žádný vztah s dodavatelem, když jsou energie na nájemníka. Navíc většina slušných dodavatelů žádnou sankci nemá při změně odběratele. A už jsme takto ukončovali dominantní dodavatele, ale i některé alternativní jako 3E (původní vlastník, původní smlouva), Fonergy a teď máme MND (které asi jsme zatím neukončovali), Mění se nájemník, smlouva končí datem předání bytu. Bez ohledu na výpovědní dobu nebo dobu určitou. A když se přepisuje byt na dobu, kdy je prázdný na pronajímatele, tak nám ještě nikdy nikdo sankci neúčtovali a to i když jsme zapomněli říct, že to může být na pár dní.
    Samozřejmě nesmí se jednat o nějaký podvod nebo dodavatele, které se objevují či objevovali v novinách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).