Hlavní navigace

Názor k článku Může opět nastat hyperinflace? od Argent Goldmann - Hrozí/nehrozí jsou termíny spíše pro jevy, které přicházejí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2011 11:26

  Argent Goldmann (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Hrozí/nehrozí jsou termíny spíše pro jevy, které přicházejí autonomně, neřízeně, náhodně.

  Jedna sorta ekonomů (povětšinou ti konformní) straší deflací. Ale i dle oficiálních statistik je v EU i USA inflafce! Dokonce zrychluje. A dle nezávislých statistik je inflace dokonce 8%!

  Každý se může zeptat sám za sebe: Stojí mne jídlo, elektřina, plyn, benzín, atd... méně, než loni, před třemi, pěti či deseti lety? Opravdu někdo odpoví ANO???

  A to se většína nově natištěných peněz ještě nestihla přelít do reálně ekonomiky a rychlost oběhu peněz je relativně nízká. To ale nebude trvat věčně.

  Ale hlavně: hyperinflace není autonomní bytost, ale jev, který někdo vyvolává s nějakým cílem.

  A) Komu vysoká inflace či hyperinflace vyhovuje?
  B) Kdo je ten, kdo ji může vyvolat?

  Pokud odpověď na obě otázky je stejná, máme důvod k vážným obavám.
  Odpověď na A je DLUŽNÍCI. A kdo je největší dlužník? Stát!
  Odpověď na B je jednoduchá: STÁT.

  Státy mají gigantické a nesplatitelné dluhy. Nemohou s rostoucí inflací bojovat pomocí vyšších úrokových sazeb, protože by jim pak ani veškeré vybrané daně nestačily na platbu úroků!
  Nyní jsou sazby v USA skoro na nule a FED je slibuje udržet po delší dobu dole (=není ochoten a schopen s inflací bojovat). Sazby by nemusely ani jít na tak vysokou úroveň jako v osmdesátých letech (je to nedávno, ale už málokdo pamatuje, že byly až 15% !!!!!!) aletřeba jen na 5% a stát by měl fatální problém s refinancováním dluhu (který stále roste).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).