Hlavní navigace

Názor k článku Musíte podávat daňové přiznání za rok 2006? od karkulka - Dobrý den, známá je OSVČ registrovaná na FÚ, a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2007 1:34

    karkulka (neregistrovaný)
    Dobrý den,
    známá je OSVČ registrovaná na FÚ, a v roce 2006 měla příjmy
    ze řemeslné živnosti cca 15.000,-Kč. Není na mateřské, není v žádném důchodu, děti má velké, podniká již několik let s tímto výsledkem, a tvrdí mi, že byla informována, že do 15.000,- nemusí přiznávat příjmy a tudíž odevzdává daňové přiznání s nulama. Platí si pouze minimální sociál. a zdravot. pojištění.
    Postupuje správně??
    Já jsem byla přesvědčena, že ta hranice 20.000,- , pro loňský rok, je pouze pro příjmy dle §10, t.j. ostatní příjmy, ale OSVČ musí splnit povinnost minimálního daňového základu a odvést daň z MZ ( cca 120000,- Kč).
    Prosím o odpověď co je správně.
    Taktéž zda pak manžel může tuto svoji manželku uvádět ve svém DP jakožto nemající dosažené příjmy a odečítat si ji??
    Děkuji.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).