Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Musíte podávat daňové přiznání za rok 2006? od Jaroslav Šíša - Vážení, Váš článek o tom zda je povinnost či...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 2. 2007 10:00

    Jaroslav Šíša
    Vážení,
    Váš článek o tom zda je povinnost či není k podání dani z příjmů za rok 2006 je matoucí v oblasti pravidelných důchodů. Uvádíte, že pravidelně vyplácené důchody jsou osvobozeny od daně z příjmů do výše 196000 Kč/rok, zatímco platné předpisy ohraničují osvobozenou částku na 162000 Kč/rok. V tomto okamžiku jsem tedy Vaším článkem i já skutečně zmaten. Můžete mi tedy říci, která hranice je správná ?
  • 4. 2. 2007 16:31

    anonymní
    § 4 Osvobození od daně
    (1) Od daně jsou osvobozeny

    "h) příjem získaný ve formě dávek a služeb z nemocenského pojištění (nemocenské péče) 42), důchodového pojištění podle zákona o důchodovém pojištění 43), státní sociální podpory 44), peněžní pomoci obětem trestné činnosti podle zvláštního zákona 44a) sociálního zabezpečení 45), plnění z uplatnění nástrojů státní politiky zaměstnanosti 46) a všeobecného zdravotního pojištění 47) a plnění ze zahraničního povinného pojištění stejného druhu a příjem získaný ve formě náhrady mzdy (platu) nebo sníženého platu (snížené odměny) po dobu prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti (karantény) podle zvláštních právních předpisů47a); jde-li však o příjmy ve formě pravidelně vyplácených důchodů (penzí), je od daně osvobozena z úhrnu těchto příjmů pouze částka ve výši 198 000 Kč ročně, do níž se však nezahrnuje výše příplatku (příspěvku) k důchodu podle zvláštních právních předpisů2c), (Tato novelizace nabývá účinnosti 1.1.2007.)"

    http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).