Vlákno názorů k článku Multilevel - cesta k bohatství či do pekel? od jezevec - Letadlo je prostě KAŽDÝ systém, kdy příjem člena...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2006 1:07

    jezevec (neregistrovaný)
    Letadlo je prostě KAŽDÝ systém, kdy příjem člena systému přímo či nepřímo počítá s pasivními provizemi od subalterních článků pyramidy. Vše. Je to opravdu až takhle jednoduché.
  • 14. 4. 2008 10:08

    anonymní
    „Mezi nejlepší firmy přímého prodeje patří nesporně Amway.“


    říká prof. Ing. Jiří Jindra,CSc.
    emeritní děkan FMV VŠE v Praze
    a první prezident Svazu obchodu ČR.

    Seriózní podnikání
    Hned na začátku je třeba předeslat, že existuje mnoho seriózních firem, budujících své podnikání na bázi "Interaktivní distribuce" nebo síťového marketingu. Velký ziskový potenciál tohoto druhu podnikání je důvodem toho, že toto odvětví je dnes naprosto plnohodnotným ekonomickým nástrojem, který si našel svoje místo ve struktuře obchodu na všech kontinentech a patří k nejatraktivnějším podnikatelským příležitostem současnosti.

    Každý nápad lze zneužít
    Velké možnosti a potenciál "Interaktivní distribuce" a mnohovrstevného marketingu jsou však přitažlivé nejen pro seriózní a poctivé podnikatele, ale bohužel i pro mnoho jednotlivců a organizací, které mají úplně jiné cíle, než rozvíjet důvěryhodné a dlouhodobé podnikatelské aktivity. Principy připomínající mnohovrstevný marketing byly proto za dobu existence tohoto oboru již mnohokrát napodobeny a bohužel i zneužity v podobě různých pyramidových schémat, finančních her a jiných neseriózních, nebo dokonce nelegálních struktur. To je důvod, proč podnikání, založené na principu síťového marketingu patří mezi nejatraktivnější, ale zároveň i mezi nejkontroverznější a nejdiskutovanější podnikatelské projekty dneška.

    Neinformované zdání klame
    Pro mnoho lidí, kteří nemají dostatek informací a kteří přijdou do styku s touto obchodní příležitostí, mohou prezentace různých neseriózních struktur a kvalitního podnikání zdánlivě vypadat na první pohled velmi podobně a není se čemu divit, organizátoři pyramidových her totiž často záměrně, aby vzbudili zdání důvěryhodnosti, zaměňují své aktivity za "síťový" nebo "mnohovrstevný" marketing, často dokonce záměrně používají i podobnou rétoriku jako podnikatelé, zabývající se budováním seriózních podniků.

    Amway není pyramida
    Firma Amway ČR., založená v roce 1993, je legální obchodní společnost, která své výrobky prodává systémem mnohovrstevného marketingu, který není ani pyramidovou hrou, ani jejím principem. Pyramidové hry jsou v České republice zákonem zakázány!!!
    V mnohovrstevném marketingu se prodávají výrobky konečným spotřebitelům za konkurenceschopné ceny na konkrétním trhu. Pro vstup do tohoto podnikání je třeba jen malé investice, která je v případě ukončení činnosti vratná. Za získání nových členů se v systému mnohovrstevného marketingu nevyplácejí žádné odměny. Tyto skutečnosti zásadně odlišují mnohovrstevný marketing od pyramidových her. Amway ČR také neprodává své výrobky formou podomního obchodu. Distributoři Amway jsou v pravidelném styku se svými zákazníky a k tomu jim poskytují na všechny výrobky Amway 100 procentní záruku spokojenosti, což v případě, že zákazník s výrobkem není spokojen, zaručuje plné vrácení kupní ceny.

    Názory odborníků
    Jack Haire, vydavatel časopisu Time a prezident Fortune group říká: „Jsme nadšeni naší spoluprácí s Amway, firmou, která je známá tím, že stanovuje celosvětově měřítko dokonalosti ve svém oboru a dodává vždy jen to nejlepší.“
    Asafa Powell, současný světový rekordman v běhu na 100 m a oficiální tvář vitamínů Nutrilite, dodávaných firmou Amway říká: „Svůj první světový rekord jsem zaběhl dva měsíce po tom, co jsem začal spolupracovat s odborníky z Amway a do své stravy jsem začlenil potravinové doplňky Nutrilite.“
    prof. Ing. Jiří Jindra,CSc.,emeritní děkan FMV VŠE v Praze a první prezident Svazu obchodu ČR, který za Vysokou Školu Ekonomickou uzavíral smlouvu o spolupráci s firmou Amway říká: „Amway je firmou, pro kterou lze pracovat s dobrým pocitem. Je to způsob jak si vydělat a zároveň posloužit lidem, kteří rádi přijímají tento způsob prodeje.“
  • 28. 9. 2008 14:25

    Palantir (neregistrovaný)
    Myslím, že s dobrými důkazy od prof. Jiřího Jindry, není pochyb že amway je solidní společnost. A proto beru podnikání s ní jako příležitost, která mi změnila život a může i vám.
    Rád prodiskutuji problematiku a poskytnu solidní informace na emailu: palantir@email.cz
  • 20. 4. 2010 1:38

    Votěch (neregistrovaný)

    Myslím, že s podobnými důkazy profesora Jindry je značně zpochybněno

    A) existence fyzického Jiřího jindry – bohužel tak snadné to ale není – je to hmatatelný profesor vše
    B) profesionalita tohoto člověka – špičky amway mají peněz dost, tak kdo ví kolik kapacit zrovna potřebuje 13. nebo 14. plat…
    C) zdravý rozum a úsudek postaršího pána – sám se určitě prodejem amwaye neživí a ani to zkoušet nebude

    Velice se divím a je mi spíše trochu do pláče, že někdo takový propůjčí své jméno něčemu takovému. Peníze by neměly být být vždycky to důležité.

    Jinak Letadla/pyramidy jsou podvodné systémy dokonce i podle zákonů české banánové republiky. mlm/síťový marketing/coko­livpablb je jen způsob jak naše neprůstřelné zákony obejít a pokračovat nerušeně ve drancování obyčejných lidí. Pokud existuje pojem křišťálově/dokonale poctivé podnikání, pak je mlm jeho přesný opak.

  • 25. 8. 2010 8:05

    Brno (neregistrovaný)

    Vojtěchu! Nevadí Ti, že blábolíš o věcech, kterým ani za mák nerozumíš, vůbec je nechápeš, nemáš tušení jak fungují? Co je to „křišťálově čisté podnikání“? Dokážeš tuhle pitominu vůbec definovat? Nedokážeš že? Tak proč ji proboha bereš do úst? Letadla ve smyslu finančního letadla jsou nezákoné podnikání. Letecká doprava je však podnikání legální. MLM má do finančního letadla asi tak daleko, jako letecká doprava do toho tvého „letadla“. Nerozumíš tomu ani za mák. Pyramidový systém financí je všude okolo. Banky, úřady, státní systém, podniky, firmy, i ve škole je pyramidový systém odměňování. Psát umíš, číst také, mohl bys už tedy konečně začít používat tu věc co máš mezi ušima a otevřít oči do reality. Fakt, že ekonomická kapacita propůjčí své jméno značce Amway především znamená to podstatné. Že o tom víš akorát kulový, abys mohl hodnotit, proč se dotyčný propůjčil. On, na rozdíl od tebe, totiž ekonomiku, finančnictví, byznys, alespoň teoreticky ovládá.

  • 7. 12. 2010 22:06

    Lucius (neregistrovaný)

    Vojtěcha bych typoval na člověka, který se pohoršuje nad tím, že někdo levněji nakoupí a se ziskem prodá. Ale není to snad nejzákladnější princip jakéhokoli obchodu?

  • 27. 2. 2011 13:19

    Josef Ráček (neregistrovaný)

    Samozřejmě že peníze nejsou nejdůležitější. Pokud jsi si ale všiml, tak žijem v kapitalismu, a peníze jsou prostředkem jak dosáhnout svých cílů. Jaké jsou už záleží na každém. Někdo touží po Ferari, které rozbije v lepším případě někde na okruhu. Jiný zas chce vybudovat ústav s kvalitní paliativní péčí( Pro Votěcha: ústav kde se starají o umírající). Myslím že příležitosti tu v ĆR jsou. Jenže finanční vzdělání je tu prachbídné. Až do chvíle než jsem se setkal s firmou Amway jsem o vydělávání peněz v kapitalismu měl jen základní a mlhavou představu. I kdybych nevydělával spoustu peněz, tak jim vděčím za finanční vzdělání.

  • 21. 6. 2018 7:58

    charles lawhorn (neregistrovaný)

    Najděte rychlou a pohodlnou žádost o půjčku, abyste zaplatili účty, spustili nový
    podnikání nebo refinancovat své projekty za nejlevnější úrokovou sazbu ve výši 2%. The
    minimální úvěrový limit je 5 000 eur až 5 000 000 eur
    jak získat svůj úvěr, prosím navštivte stjamesservice669@gma­il.com

  • 26. 1. 2010 21:03

    jackass (neregistrovaný)

    slovo letadlo se užívá pro ty podvodný systémy ;) není letadlo jako multilevel a je v tom rozdíl…

  • 1. 6. 2010 13:25

    Judy (neregistrovaný)

    Jen tak nahodou jsem sem zabloudila…a ctu, ze je to tu hlavne propagace Amway :-)
    Bavi me cely zivot byznys, jsem obchodnik, davam firmy tzv.do poradku, vedla jsem firmy ruznych druhu, vcetne jedne MLM. System MLM, nebo jak se rika pyramida je uplne normalne fungujici struktura firmy, obchodu. Kazda firma ma svuj model trochu jiny, nekde se muzou vypracovani lide nahore casem vice nebo uplne poflakovat a brat jen provize z lidi pod sebou, jinde musi ten nahore porad pracovat, jinak spadne dolu a nahradi ho jiny z jeho pyramidy. Neni snadne MLM zacit, kdyz firma vstupuje jako nova na trh a neni to ani snadne, kdyz je firma jiz tak zavedena, ze jeji produkty uz nabizi kde kdo. Studuji modely vsech obchodnich firem, i tech co MLM nejsou.
    Amway neni jedina nejlepsi. V CR je vice velmi dobrych firem, ktere pracuji jako ona na profesionalni bazi dlouhe roky ( Oriflame, Avon, Mary Kay a dalsi.) a jsou tu i podvodna letadla. Kazdy clovek si muze svobodne vybrat, kde chce pracovat a jaky system mu vyhovuje. Jako v kazde praci at je clovek na pozoru, pokud na nem chteji pri vstupu dopredu penize ve vetsi mire a nebo podepsat x strankove smlouvy se zapeklitymi pravnimi klickami. V dobe globalizace, kdy v hypermarketu dostanete pomalu zbozi jen od par vyrobcu, protoze dalsi tam nemaji sanci se dostat, je prodej po Internetu a MLM dalsi zajimava volba pro vyrobce, spotrebitele a i pro pracujici. V r.1992 leckdo i z tech nejvetsich, znamych firem MLM opovrhoval a dnes.....podivejte se na nektere firmy, zacaly kombinovat svuj prodej, klasicky + MLM… treba financni produkty a dalsi.

  • 28. 1. 2012 21:30

    kelom (neregistrovaný)

    Řiká se každý může mít svůj nároz. Problém je, že to tvoje se težko dá nazvat názorem, protože meleš nesmysli a víš o tom kulový....

  • 4. 7. 2017 14:37

    antijezevec (neregistrovaný)

    Tak takhle jednoduché to opravdu NENÍ. Mezi MLM a pyramidami jsou obrovské rozdíly, jednak ve stabilitě, i v principech, na jakých fungují. MLM prodává produkt, který si lidé kupují kvůli jeho užitné hodnotě, a ne proto, že to má firma jako podmínku pro nárok na bonus.
    Letadlo (pyramida) je podvodný systém, při kterém se vybírají vstupní poplatky (může být maskováno prodejem produktu, který si ale účastníci nekupují kvůli jeho užitné hodnotě, ale berou to jako "investici", která jim zajistí nárok na bonus). Právě díky neexistenci produktu potřebuje letadlo pro svou udržitelnost exponenciální nárůsty (staří členové nic neprodukují a aby je mohli živit ti noví ze vstupních poplatků, musí počet členů růst geometrickou řadou), což je nesplnitelné a letadlo se hroutí. U MLM nic takového není, ten může fungovat, i když neroste exponenciálně, protože staří členové i jejich zákazníci nakupují opakovaně, přičemž u seriózního MLM firma nepodmiňuje nárok na bonus povinnými nákupy.
    Proto je MLM udržitelný obchodní model (je to způsob, jak dostat na trh produkt), zatímco letadlo je předurčeno k zániku, jakmile se nárůsty zpomalí.
    TOHLE je ten rozdíl, podle kterého posuzuje jednotlivé případy i americká Federal Trade Commission.

  • 29. 11. 2017 13:08

    Topol13 (neregistrovaný)

    Naprosto souhlasím, je potřeba rozlišovat MLM X Pyramidy. Příkladem MLM společnosti, může být třeba Fluz Fluz ICO, cashback společnost, používající kryptoměny, blockchain, na kterých se dá opravdu vydělat.

  • 31. 5. 2018 13:25

    F (neregistrovaný)

    ano je pravda že každý systém pyramidy bývá pravidelný příjem peněz důležité

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).