Tak se na to vykašlete, když je to taková nevděčná řehole - nechte se zaměstnat za minimální mzdu, bez jakýchkoliv zákonem stanovených příplatků a náhrad, zásadně se smlouvou na dobu určitou x-krát na sebe navazující, bez možnosti "luxusu" vyležet horečku při chřipce, bez jakékiliv jistoty stabilního příjmu, zato s věčnou hrozbou ztráty "fleku"...... ale ono to přece jenom nebude tak horké a pořád ještě to zaměstnávání lidí sype, že?? Škoda jen, že se jim za to musí platit.... .-) Chápu - nemáte to lehké.... ale jak říkám, zákoník práce hovoří jasně i pro zaměstnavatele, tak co se tu čertíte a mluvíte o nějaké charitě??
Tak ohad na lidi nemáte - vy rozhodně nikoho nezaměstnávejte - maximálně tak pár volů za žebřiňák (ale i těm za práci budete muset chca nechca dát
nažrat) . Bude to pro Vás asi velké překvapení, ale i já patřím mezi zaměstnavatele, kupodivu mám spokojené zaměstnance, též ženy u mě pracují, fluktulace minimální a ani nepatřím mezi ty "chudáčky" kteří neustále brečí jakou mají smůlu na tu lůzu zaměstnaneckou, která jen hledí, jak svého chlebodárce odrbat. Vite, razím heslo - jaký pán, takový krám a funguje to.... Zní vám to jako utopie.... ano, jsou tu jistá ALE - nemám toho offroada, na dovolenou jezdíme max.2x do roka když to situace dovolí, mé děti nejsou vychované jako princátka, která těží z úspěchů svých rodičů a stejně jako já jsou schopné kdykoliv v případě potřeby zaskočit a nahradit chybějící článek, aby ten náš "kolotoč" fungoval bez výpadků a kalamit... Snadné, že?? Tomu se říká vysoká škola MANAGEMENTU .-)
Odpověď a jedno z možných a celkem snadných řešení viz výše.
Víte co je obecně problém?? Každý Jouda co úspěšně absolvoval 9.letou povinnou docházku má pocit, že podnikání je pro každého, stačí mít jen ostré lokty a dobrou vyřídilku. Zaměstnávání lidí bere jen jako nutné zlo k cestě za svými miliony. O tom že existují nějaké zákonné normy, kterými se taky musí řídit mnohdy ani nemá tušení, natož ochotu se jimi řídit. Lidi a své zaměstnance bere jako výrobní prostředek a jejich loajalitu přímo jako povinnost. Ale úctu a autoritu z pozice zaměstnavatele si musí u svých zaměstnanců vybudovat, ne vynucovat - a to hlavně vlastním přístupem.... A pokud svým zaměstnancům ukáže, že jejich starosti a problémy je schopen a ochoten s nimi řešit, vede to ke spokojenosti a úspěchu všech. Je to někdy dřina, ale vyplácí se..... a kdo na to nemá, ať se na to vykašle a nechá se sám zaměstnat za minimální mzdu.....atd.atd.....
Vyse uvedene reseni je spatne.
Jinak co je obecne problem, me celkem nezajima. Samozrejme se chovejte se ke svym zamestnancum jak uznate za vhodne. Bud jsou i oni slusni, pak mate stesti a muze to fungovat oboustranne, taky muzete narazit na nejakou mrchu / hajzla co predem nepoznate a kterou / ktereho se pak legalne nevyhodite ani parem volu a pak na to dojedete. A podobne rozsudky jim v tom hojne napomahaji.
Souhlas - přesne to jsem komentovala o půl metru výše. Soud nezkoumal, zda měla nebo neměla možno umístit někam dítě. Jen mu hned bylo jasné, že zaměstnavatelka ji neměla dát výpověď, protože sice porušila předpisy, ale z důvodu, že neměla kam dát dítě. Byla doma 4 roky, měla dost času řešit kam dá dítě. Existují i školky dále od bydliště nebo soukromé, maminkovské hlídací kluby apod. Kdyby nebyla zaměstanec ale vlastník firmy, určitě by našla řešení, protože sama na sebe by podraz neudělala. Chápu, že je těžké platit soukromou školku z obyč platu, ale znám třeba doktorku, která aby nestratila přehled a mohla pokračovat v kvalifikaci nastoupila opět do práce a téměř celý plat šel na chůvu, dokud se ve školce neuvolnilo místo.
Rozsudek byl správný - jestliže výpověď zněla PRO HRUBÉ PORUŠENÍ PRACOVNÍ KÁZNĚ pak je jasné že nemohl padnout jiný.... Prostudujte si madam Leo a Vážený pane AAA zákoník práce a pak se rozčilujte nad poměry a drzostí zaměstnanců.... nebo vy po nich dodržování zákoníku práce nevyžadujete??? Tato norma je však platná pro obě strany....
...a tak budeme lidi z práce vyhazovat nelegálně a ještě se čertit když si ta cháska nevycválaná dovolí dožadovat se zákonnými prostředky svých práv - trochu anarchie - nemyslíte??
Ani mě se nevyhnuli zaměstnanci,se kterými jsem se musel pro jejich špatné pracovní výsledky rozloučit, ale já tvrdím,že zákoník práce zaměstnavateli umožňuje toto řešit a hrubé proušení pracovní kázně jen až krajní prostředek - rozhodně to není způsob pro řešení nepředvídatelných rodinných potíží zaměstnanců...
Podle § 30 ods. 3 písmene b) lze uzavřít pracovní poměr na dobu určitou na delší období než dva roky, prodlužovat jej a případně jej řetězit z důvodu náhrady dočasně nepřítomného zaměstnance na dobu překážek v práci na straně zaměstnance (§ 124 až 128 ZPr.). Může zde jít příkladně o náhradu zaměstnankyně, zaměstnance čerpající rodičovskou dovolenou, zaměstnance dlouhodobě uvolněného pro výkon veřejné funkce apod.
- Ještě nějaké dotazy???