Hlavní navigace

Názor k článku Mohou vás vyhodit z nájemního bytu, když ho majitel pro sebe potřebuje jen na krátko? od anonym - Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?...

 • 22. 7. 2021 21:15

  bez přezdívky

  Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? A to je přesně důvod, proč je takový nedostatek bytů ve městech. Pokud někdo třeba zdědí byt po babičce, raději si hodně rozmyslí jeho pronájem. Pokud dnes ve svém bytě nesmí nájemci zakázat kouření, chov zvířat, nedokáže se v rozumné době zbavit neplatiče nebo s patřičnou lhůtou vypovědět nájem bez udání důvodu, tak se není čemu divit.

  Zákonodárci možná svou přehnanou ochranou nájemníků způsobili nedostatek pronájmů a nafoukli ceny nemovitostí. Klidně mne opravte, pokud mi něco uniká.

  Nějaká pravidla jsou samozřejmě nutná. Pokud nájemník dodržuje smlouvu a včas platí, ať má výpovědní lhůtu klidně půl roku. Nelze ale každou blbost tahat po soudech.

  Zkrátka majitel má určit pravidla / nabídku a nájemník buď vezme nebo ne. Když to přežene, tak si od něj byt nikdo nepronajme a bude muset z nároků slevit. U neplatičů má mít možnost třeba druhý měsíc nájemníky vysypat na státní ubytovnu, kde holt budou mít společné WC a sprchy pro celé patro a budou mít motivaci sehnat práci a najít zase normální bydlení. U těch slušných nemám problém i s půl roční výpovědí. Chápu, že sehnat náhradu může trvat. Ale pryč se zdůvodňováním a žalobami. Různými výklady práva apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).