Hlavní navigace

Názor k článku Minimální mzda opět vzroste. Měli byste brzdit, varují vládu analytici od Lister - Je fajn, že ostatní nazýváte parazity, ale oni...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 8. 2015 12:30

  Lister (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Je fajn, že ostatní nazýváte parazity, ale oni mají pravdu.

  Kde berete to přesvědčení, že zaměstnavatelé jsou charitativní organizace a budou Vás zaměstnávat na úkor vlastní existence?

  použiji velice zjednodušený příklad (kde nepočítám s odvody zaměstnavatele a další náklady jako např. energie apod.)
  Mám 10 zaměstnanců na minimální mzdu 9.200,-Kč hrubého.
  Těchto 10 zaměstnanců mi vydělá 122.000,-Kč ze kterých je musím zaplatit. Zůstane mi tedy 30.000,-Kč ze kterých musím zaplatit zdravotní a sociální za sebe plus dát stranou na Daň z příjmu, kterou odvádím jako podnikatel jednou za rok. Jako zaměstnavateli mi tedy zůstane na vlastní žití cca 24.000,- Kč

  Od příštího roku jsem z důvodu této změny přidat zaměstnancům 700Kč. Jestliže podnikání půjde stejně dobře jako v předešlém roce. Vydělá mi 10 zaměstnanců 122.000,-. Z těchto peněz zaplatím stejné zaměstnance za stejný výkon částkou 9.900,-Kč. Tudíž mi zbude 23000 ze kterého odvedu za sebe zdravotní a sociální a opět dám část peněz stranou na daň z příjmu, kterou platím jedenkrát ročně. V čistém mi tedy zbude cca 17.000,-Kč

  Selským rozumem je mi jasné, že toto jako zaměstnavatel nepřipustím, aby mě samotnému poklesl příjem o cca 7.000,-.
  Proto raději propustím jednoho zaměstnance, zvednu nároky na zbylých 9 zaměstnanců, kteří mi při stejném objemu objednávek vydělají stejných 122.000,- ze kterých již zaplatím zbylých 9 zaměstnanců po 9.900,- Kč hrubého.
  Mě tedy zbude 32.900,- ze kterých opět odvedu zdravotní a sociální plus si dám stranou na daň z příjmu, kterou stále platím jedenkrát za rok. Ze zmíněních 32.900,- po odvodech mi zbude cca 26.000,-Kč.
  jinými slovy - ušetřím na nákladech zefektivním práci zaměstnanců a sobě přivedu do vlastní kapsy o cca 2000,-Kč měsíčně více.

  A jestli chcete věřit těm patolízalům z ČSSD, KSČM a dalším, že se to nízkopříjmových zaměstnanců nedotkne - naopak jim to přilepší. Tak jste naivní. Ano spoustě z nich se zvedne mzda a budou se mít lépe. Ale jak víte, že ti co se budou mít lepe, jste právě Vy?! Co Když zrovna Vy budete ten nebo ta propuštěná, která se pak ocitne na pracovním úřadě a nebude moci najít novou práci.?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).