Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Minimální mzda 2021: Další růst může zaměstnancům paradoxně uškodit od Victor z Ovieda - Silně pochybuji,že by zvýšení min. mzdy o 600...

 • 18. 11. 2020 9:00

  Victor z Ovieda

  Silně pochybuji,že by zvýšení min. mzdy o 600 Kč vedlo ke zvýšení kupní síly spotřebitelů.A ta ochrana zaměstnanců v době dnešní krize mi tam též nepasuje.Firmám a podnikatelům to aspoň nějak stát kompenzoval a kmenoví zaměstnanci dostávali též 80% mzdy,ale třeba agenturní zaměstnanci na tom nebyli dobře.Tyto zaměstnance agentury bez pardónu ihned propustily.Ovšem to bude spíše neschopností a nekompetentností agentur,když na můj dotaz na MPSV mi bylo zodpovězeno,že i agenturní zaměstnanci měli a mají nárok na oněch 80% mzdy,k čemuž nedošlo.Tak nějak nám bylo prostě ve článku naznačeno (a to nesmí ani naznačovat :-)),že tzv. normální dělný lid (který je společně s tzv. střední třídou hlavním tahounem ekonomiky),se v této republice nebude mít nikdy lépe a to i kdyby krize nebyla.I mimo krizi se zvýší o mizivá procenta platy,ale vše násobně zdraží,tudíž hodnota mezd,ale třeba i důchodů se neustále snižuje.Začarovaný kruh. :-(

  18. 11. 2020, 09:04 editováno autorem komentáře

 • 18. 11. 2020 14:58

  bez přezdívky

  S tim kruhem mate urcite pravdu.
  Ale zalezi k cemu se vztahuje
  -- Kdyz zvednu minimalni plat (ci platy obecne) v dane zemi, zvednou se i ceny, takze nula od nuly pojde...

  -- Na druhou stranu kdyz "relativne" zvednu kupni silu obcanu zeme A vuci zemi B, pak to naopak muze (ale nemusi) tlacit ceny zbozi dolu (vetsi konkurence diky dostupnosti levnejsiho zbozi ze zahranici). No a kdyz pak mate vyssi kupni jak okolni zeme, tak naopak z toho tezite (tzn. relativne vam prijde vse levne [nevypada to fer, ale co naplat...]).
  (PS: jo vim, ze to ma tez negativa, napr. podporuji cizi ekonomiku, na ukor sve, coz se nekde projevit musi (zamestnanost, meni se pomery lidi v ekonom. sektorech atd., ale vysvetleni puvodni myslenky imho staci))

  Zaver - zase nezbyde nic jineho, nez se snazit sam (sam sebe, svou rodinu potomky apod.) k zlepseni zivotni urovne >>> stat to za nas neudela ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).