Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Méně rodin se může těšit na přídavky na děti od Petra - Jsem matkou 13-ti letého syna. Jsem rozvedena, otec...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2008 15:42

  Petra (neregistrovaný)
  Jsem matkou 13-ti letého syna. Jsem rozvedena, otec výživné neplatí. Chodím do zaměstnání na nepřetržitý provoz, soboty a neděle nejsou vyjímkou. Dostala jsem rozhodnutí, že vzhledem k tomu, že mám průměrný výdělek o 1200,-Kč vyšší než 2,4 násobek ŽM, odnímají mi přídavky na dítě. Ptám se, jak mám vyžít při dnešních cenách s cca 12800,-Kč. Co tím naši zákonodárci sledují, když v daném případě je lepší být za stejný, možná i vyšší příjem doma. Nejsem odpůrcem dnešní doby, ale kde je zvyšování životní úrovně pro pracující matky samoživitelky. Nejsem zcela jistě sama, kdo chodí do práce, platí bydlení a živobytí a ostatní potřeby synovi úměrné jeho věku. Z čeho si máme dovolit náklady na mimopracovní činnost, nebo mám stále jen držet hubu a krok?
 • 15. 1. 2008 15:52

  anonymní
  Tak matka samoživitelka není ideální společenská role a těžko čekat, že tohle bude u nás někdo podporovat. Nebo čekáte, že si necháte udělat dítě od někoho, s kým nejste schopna ho vychovat (je teď jedno, čí vinou) a stát to bude "oceňovat" formou nějakých dávek?

  Otce o výživné zažalovat a tvrdě to z něj vymáhat. Vím, že soudy jsou u nás docela pomalé, ale jinak to nepůjde.
 • 23. 1. 2008 8:37

  anonymní
  Ono se řekne "vymáhat". Bohužel ale po r. 1989 tu mají zločinci nebo viníci větší práva než poškozený. Trpí nevinně jak poškozený, tak jejich děti. Proč proboha? To je nějaká demokracie, 21. století? Balkán tu je!
  Z dobře postavených tato problematika nikoho nezajímá - sytý hladovému nevěří, jak tu už mnohokrát zaznělo.
  Proč p. Havel místo vměšování se do vnitřních záležitostí nějakého postsovětského státu se raději nezajímá o problémy našich občanů, které jsme tu před r. 1989 neznali. Za minulého režimu šoupli viníka do krimu ihned po spáchání činu, tam musel makat a rázem bylo na alimenty i na úhradu pobytu. Dnes není práce ani pro "normální" lidi a vězni tak žijí z našich daní. Majetek zabavit nelze, protože viník žádný "nemá".
  Za tuto situaci přece donekonečna nemůže vinit komunisty.
 • 22. 1. 2008 22:48

  Iveta (neregistrovaný)
  Milá Petro,absolutně souhlasím s vaším názorem!Jsem samoživitelka s dcerou14.5 a synem16 let.Jsem hudebnice,neexistuje,že bych někdy nepracovala,teda kromě mateřské,syn studuje,dcera je v deváté třídě,tak že výdaje jsou dost vysoké.I mě bylo oznámeno,že na dávky nemám nárok.Neustále se soudím o alimenty,které mi přijdou,jak se to bývalému muži hodí a to jsem sama s dětmi už 12 let.Jsou to LUMPOVÉ,PROTOŽE NA SAMOŽIVITELKY NIKDO NEMYSLÍ!!!Je mnoho lidí v mém okolí,kteří jsou na podpoře,bokem si vydělají 15000-20000Kč a pobírají přídavky,příspěvky na bydlení atd.Teď budou uznaní za sociálně slabé,tak že nebudou platit ani u lékařů,ani pobyt v nemocnici a jsou strašně spokojení,jak jim to zase vychází!Stojí to vážně vše za h...... a nejsmutnější je,že to nikoho nezajímá.Mějte se hezky a držím vám a vašemu synovi palce.Snad bude líp!!!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).