Možná advokát zaměstnankyně (pokud nějakého měla) neodvedl dobrou práci. Zrušení pracovního poměru je natolik závažný dokument, že by měl obsahovat všechny náležitosti a být jednoznačný. V tomto případě tomu tak nebylo. Možná by věc dopadla jinak, kdyby advokát trval na neplatnosti výpovědi, kvůli nedostatkům v ní. Zbytek složitějšího problému by se pak snad ani nemusel řešit...
Výpověď je neplatná i když nesplňuje jen jedinou podmínku platnosti.
Dále jsem k tomuto případu dohledal Odlišné stanovisko soudce Ústavního soudu Jana Musila
Nesouhlasím s výrokem a s odůvodněním nálezu sp. zn. III. ÚS 3616/10 a podle § 22 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, k němu zaujímám odlišné stanovisko, které odůvodňuji takto: pod odkazem níže:
https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiQntjm1pfMAhVBXBQKHUxkANsQFggoMAI&url=http%3A%2F%2Fprofipravo.cz%2Findex.php%3Fpage%3Darticle%26id_category%3D16%26id_article%3D255135%26csum%3Dccbb5637&usg=AFQjCNH-7ZkL-yzcdqTB8kUMZ5XNtmDRbg&sig2=hIeQpRGhwUkSk7MkSJ_Dmw
Je tedy otázku, zda má postižená ještě dostatek sil a prostředků, aby se obrátila na mezinárodní soud, nebo dosáhla obnovení řízení.
Spravedlnost existuje, jen je běžným lidem těžce dostupná a ne každý soudce má zájem ji hledat.
Nač spekulovat coby kdyby o věcech, které jsou ve vztahu k rozhodnutí soudu irelevantní?
To co předvádíš je spekulace, že kdyby otec zavražděného zapomněl jednoho dne klíče, tak by se zdržel, matku zavražděného by nikdy nepotkal, zavražděný by se nenarodil. A tudíž je vlastně chyba otce zavražděného, že jeho syn byl zavražděn. Ne vraha.