Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Máte autonehodu a někdo vám aktivně nabízí pomoc? Zbystřete, říká prezident ČAAS od anonym - Dvakrát jsem jejich služby využil - nikdy však...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2018 17:03

  bez přezdívky

  Dvakrát jsem jejich služby využil - nikdy však tak, že by mě odchytili u nehody, ale vždy jsem je kontaktoval až po nehodě. Zařídili vše přesně tak, jak slibovali, tzn. opravili auto (dostatečně kvalitně, neměl jsem s opravou žádné problémy) a po dobu opravy jsem měl náhradní vůz stejné třídy. Takže za mě jednoznačně palec nahoru.

  Naposledy mi byla způsobena škoda letos začátkem roku, s žádnou agenturou jsem se nedohodl. Prakticky všechny odmítly můj požadavek, aby opravu zajistily v autorizovaném servisu. Ty, které to neodmítly, pak neměly k dispozici zápůjční vůz dostatečné úrovně. Pojišťovna viníka odmítla jakoukoliv pomoc s řešením nehody, takže jsem si nechal auto opravit sám v autorizovaném servisu a náhradní vůz jsem si půjčil taky sám. Problém nastal při požadavku na úhradu škody. Nakonec jsem to z pojišťovny všechno vyrazil, ale byly to poměrně nepříjemné dohady a nemít za sebou právníka, asi by to bylo slabší. Je neskutečné, že vám někdo způsobí škodu a tím hafo komplikací a pojišťovna nejen že vám vůbec nijak nepomůže, ale ještě vám bude tvrdit, že jste náhradní auto nepotřeboval a podobné nesmysly.

  Pravda je, že jsem slyšel o případech, kdy je oprava těmi lovci nehod provedena nedbale či že lovcům nehod pojišťovna neproplatila vše zejména za zapůjčené auto a oni to pak na základě fikané smlouvy vymáhali po chudákovi řidičovi, ale je samozřejmě otázkou, zda je to pravda nebo zda jsou to legendy šířené pojišťovnami. Tomu bych klidně věřil, protože normálně pojišťovny řidiče natáhnou, až to není hezké - odmítají proplatit autorizovaný servis, zkoušejí to s amortizací, nechtějí poskytnout či proplatit náhradní vůz apod., zatímco profíci vědí, které paragrafy a jakou judikaturu NS použít, aby z pojišťoven po zlém dostali to, co pojišťovny měly zaplatit dobrovolně.

  Takže pokud si ohlídáte podmínky, můžou lovci nehod posloužit velice dobře. Auto mi přivezli až domů (a odvezli si moje nabourané), nápodobně mi pak přivezli opravené a vyzvedli si zápůjčku. A neplatil jsem ani korunu.

 • 4. 10. 2018 8:29

  Trident (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Tak to jsi vyjimka. Mne sice privezli nahradni auto ale nejaky kepl. Ze bylo s nefunkcni klimatizaci to uz mi v te dobe bylo jedno, ale ze nemelo automat tak byli odeslani do haje at sezenou auto s automatem. Nehodlam kvuli rizeni vozidla na ktere nemam opravneni prijit o body nebo papiry. Ta osoba na druhe strane linky vubec netusila ze existuji ridicaky jen na automat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).