Hlavní navigace

Názor k článku MasterCard a Visa: Plaťte naší kartou a dáme vám víc od Dalibor Z. Chvátal - Také mi to připadalo poprvé komplikované. Ale je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 6. 2015 10:53

  Dalibor Z. Chvátal

  Také mi to připadalo poprvé komplikované. Ale je to jednoduché. Visa a její partneři v této akci potřebují mít měřitelné výsledky, u koho a v jaké výši slevy fungovaly. Což bez registrace přes web nebo sms je složité, protože jen tak vám zpracovatelé transakcí data neposkytnou a není moc jiných možností, jak filtrovat uplatnění slevy. Proto ta registrace. Máte dvě možnosti. Buď zabrzdíte kasu a před ní budete ťukat SMS nebo vyplňovat formulář na webu. Anebo si to připravíte předem, kód zaslaný SMS platí až do července a můžete jej průběžně uplatňovat. Sdělíte jej obsluze, zdržení asi 10 vteřin.

  A je jasné, že tato akce cílí hlavně na zákazníky Benziny. Proč Benziny? Protože Benzina patří do skupiny Orlen a stejná akce běží v Polsku, bylo jednoduché ji proto spustit i u nás a získat další partnery.

  BTW, Vervu používám několik let, jak benzín, tak diesel. Jsem s ní velmi, velmi spokojený, jde o kvalitní palivo, vyšší cena mi nevadí. Mimo ČR, zvláště na Balkáně, jezdím na MaxxMotion OMV, opět spokojenost. Ve zbytku Evropy pak na Shell V Power (ne ten český), nebo BP Premium. V Gruzii a Rusku jezdím na Super 98. V Arménii je jen íránský benzín 95, motor nepoškodí, ale jedete s ním jako s hnojem.

  Je samořejmě důležité, do jakého vozidla to lijete. Mám-li auto jezdící kolem komínu, tak je jedno, co do něj dávám, jde o spotřební materiál. Dojede, koupím další. Potřebuji-li maximální spolehlivost vozidla, např. pro velmi dlouhé cesty, vyplatí se vzít lepší palivo. Nejsem odborník na paliva, píši to jen z hodně dlouhé praxe řidiče.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).