Hlavní navigace

Názory k článku Marcel Gajdoš, Visa Europe: Karta je nejbezpečnější způsob placení

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 2. 2016 15:04

  Tomáš (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Nejlepší způsob placení je CASH. Kdyby to nebylo možné a byla zakázaná, hned by nám Babiš s radostí zavedl záporné úroky jako další daň.

  Takže kartou jenom DOBROVOLNĚ, a to ještě takovou, kde mi vrátí 1-2 procenta z uhrazené částky. Jinak karta nemá pro běžný provoz domácnosti velký smysl.

 • 23. 2. 2016 12:22

  Floraín (neregistrovaný) ---.93.broadband3.iol.cz

  sám jsem zvědav, jak se budou bezhotovostní platby vyvíjet. Já sám platím kartami rád a často, ale když něco kupuji z eshopu - což je můj nejčastější způsob nákupu - pak upřednostňuji "online bankovní převod"(čili už předvyplněný bankovní příkaz), což je pro mě daleko nejpohodlnější a nejbezpečnější způsob placení přes internet. Stejně tak si nedovedu představit něco platit z chytrého mobilu s "děravým" androidem. Takže moje chování při platbách by pána z Visa asi moc nepotěšilo, teď jde o to, jakým směrem se dá ta "kritická masa" lidí. Ale jedno je naštěstí jisté - alternativy ke kartám při placení na netu naštěstí jsou.

 • 23. 2. 2016 18:00

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  Jakmile uložím peníze na účet v bance, záleží pouze na bance a na vládě, kdy a kolik peněz budu moci použít.
  Řecko v létě 2015, po několik měsíců si lidé směli z bankomatu vybrat jen 50 EUR za den, a zakázány byly veškeré převody. A co si můžete s kartou?
  Kypr předvloni. Kdo měl na účtu přes 100.000 EUR, platil sankční daň ve výši 20%. Je jedno zda mám na účtu tisíc nebo milion – pokud se vládě zachce, chcípnu. Bezpečné peníze? Dejte si na hlavu obklad!
  A může být ještě hůř. Možnost ovlivňovat a řídit naše chování jakožto spotřebitelů je mimořádně lákavá. Zatím máme konkrétní zkušenost pouze s omezením plateb a s kradením. Ale co když si vybereme něco „nesprávného“- například výrobek ne dosti ekologický, či pocházející z nevhodného místa na světě? Nikdo nás nepotrestá, jen nebude možné uskutečnit platbu ....

 • 23. 2. 2016 23:26

  Koukrou (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejbezpečnější způsob placení? To je ale hodně odvážné tvrzení. Říká vám něco internetová hotovost - bitcoin?
  http://btctip.cz/platebni-karty-v-ohrozeni-aneb-co-se-vam-s-bitcony-nestane/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).