Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Má se stát chovat jako Jánošík? od pola - Mzslim, ze nejde ani tak o dane a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 3. 2009 9:48

  pola (neregistrovaný)
  Mzslim, ze nejde ani tak o dane a legalni prijmy, jako spis o to, ze si nechame libit, aby nam nebyla dana spravedliva odmena. Je to o tom, kolik si kdo rekne a kolik je ochoten zaplatit zamestnavatel.

  DAne pak je uz jen otazka politiky.

  Zivnostnici, danove optimalizuji, plati minimum na danich. Vyhody by chteli vsechny. Zamestnanec nema svym zpusobem sanci neco ovlivnit. (da se dohodnout, ale).

  Mam za to, ye by spis jsme meli usilovat o to, vydelat a dat vydelat. Pokud nejsem ochoten na neco takoveho pristoupit, pak, progresivita, efektivita jsou jen pojmy, ktere se jen omilaji a nic z toho. Lide rezignuji, snazim, nesnazim, zadny rozdil.
 • 25. 3. 2009 11:06

  anonymní
  Tuhle jsem někde četl, kolik že na podnikatele činí průměrná vybraná daň. Nevím přesně, jestli to bylo 6 tisíc za rok daní nebo 6 tisíc vycházející měsíční výdělek. Čili vlastně skoro ztráta. A co lidí takto podniká ... Že to není nikomu divné. A tak zatímco v minulých letech byla alespoň nějaká minimální daň, tak současná vláda tuto povinnost chudákům podnikavcům zrušila, aby si opět mohli dávat možné i nemožné do nákladů a byli tak ve ztrátě. Ano, pokud máme tak špatné předpisy, že si podnikatel si může dát do nákladů auto za 3 miliony, které k podnikání nepotřebuje nebo by mu stačilo nějaké za 300 tisíc, a následně být ve ztrátě, nedivme se, že republika je tam kde je. Že na nic nejsou peníze, máme rozbité silnice, ruší se celá nemocniční patra, školy, školky, veřejná doprava. A tak odpočet DPH za auto s přepážkou nestačí, tak DPH nebudou platit podnikatelé za jakékoliv auto. Situaci nezachrání zaměstnanci, kterých se nikdo neptá, zda nepotřebují vyměnit svou 15ti letrou škodovku /na rozdíl od podnikatelů, kteří točí auta běžně po 3 letech/ za něco zdatnějšího a daň jim je prostě ze mzdy stržena /pominu varianty, kdy větší část mzdy dostáváte na ruku načerno/. A všichni neplatiči a daňoví optimatizéři jsou /nazváno Topolánkovou předvolební termonologií/ černými pasažéry zneužívajících celý systém, a vládě, které prý není lhostejný osud žádného občana, to nevadí. Ale na dotace mají podnikavci ruce nastavené - ne aby z nich rozjeli, zvětšili výrobu. Aby si mohli koupit ještě luxusnější a dražší auto ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).