Rozhovor s Lubošem Loudou byl ale jinak velmi dobrý a to i přes to, že má VŠE a že zřejmě došlo k fatální záměně slov ověřené a otevřené (nevím co je na HP-UX otevřeného).
Chtěl bych k té podpoře prohlížečů Firefox, Opera, Lynx aj.. Dle mého - pouze na zkušenostech s velkými finančnímy institucemi založeného názoru - nemluvíte pravdu. ČS spořitelna na podporu jiných prohlížečů kašle, nebo jim přinejmenším věnuje pouze minimální pozornost a současný stav je spíše výsledkem snahy vývojářů na straně daných prohlížečů. Na podporu Mozilla based browserů jsem se ptal již nejméně před rokem (možná déle) a dočkal jsem se stejné odpovědi. Těžko uvěřit, že společnosti jako ČS spořitelna trvá tak dlouho zavedení podpory pro jeden z nejkvalitnějších prohlížečů, který a) dodržuje standardy b) jeho kód je otevřený. Jak dlouho Vám trvalo odladit kód pro IE? Prostě si myslím, že v tomto směru jste sklouzl ke klasickým marketingovým žvástům. Ale jinak držím palce :-)
Pane Macku,
v článku není o absolvování VŠE nic, váš omyl.
HP-UX je otevřený OS, tzn. je postaven na mezinárodních standardech, stejně jako všechny Unixy. Nesmíte si to plést s otevřeným kódem. To je něco jiného a s obecně známým pojmem otevřené systémy to nemá nic společného.
Příště zkuste víc přemýšlet, než něco vypustíte z klábosnice.
VŠE je moje zkratka pro Vysokou Školu Zemědělskou ekon. fak. :-) Ok, jsem se přehlídl. Zkusím to s tím přemýšlením, ale znáte to, někdy jsou prsty rychlejší než myšlenka. S tím HP-UX jste mě teda překvapil, ten termín otevřené systémy jsem v této souvislosti teda opravdu neslyšel a rozhodně se s ním neztotožňuji. Sám s HP-UX bojuji již nějaký ten rok v práci, ale nevím nevím. Je pravda, že chlapci od HP hodně makaj na projektech spojených s Linuxem a distribucí Debian, ale samotný HP-UX mi opravdu otevřený nepříjde. Pokud to tedy není myšleno jako otevřený útokům. :-)
To je takový prastarý ftip - jak v rámci jakéhosi testu přeletěla skupina respondentů letadlem nad vesnicí, a měli popsat, co vidí.
Stádo černých krav všichni popisovali jako "stádo černých krav" - jen jeden matfyzák nepoužil tuto zásadní logickou chybu a napsal "stádo krav, zhora černých".
novinář, fyzik a matematik jsou na dovolené na horách. jdou na túru a z ničeho nic uvidí červeného kamzíka. po návratu na horskou chatu volá novinář do práce: "žijí tu červení kamzíci!" fyzik volá domů: "viděli jsme červeného kamzíka!" a matematik popisuje: "viděli jsme kamzíka, který byl alespoň z jedné strany červený."