Hlavní navigace

Názor k článku Lidé si zvykli na blahobyt a přestali přemýšlet. A teď se brání od Miloslav Ponkrác - Honorace například běžně měla služku nebo několik služek. Ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2012 13:44

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Honorace například běžně měla služku nebo několik služek.

  Ale neměla třeba počítač, nebo internet, co na tom, že tehdy neexistoval, takže máte pravdu. Žila si tehdy honorace hůře.

  Základní problém chudým i střední třídy je v tom, že nebrání své zájmy, zatímco nejbohatší ano. Zejména střední třída neustále řeší, zda levice, nebo pravice. Zda za její problémy může těch ubohých pár šestáků co se rozdá na sociální systém. Má plná ústa nemakačenků a jiných a mezitím je v tichosti obírána nejbohatšími a elitou. Když se dva perou, třetí se směje. To je jediný, skutečný a hlavní problém střední třídy a minichodem i ostatních.

  Nejbohatší se chovají stylem rozděl a panuj. A je to úžasné! Stačí něco kváknout v televizi a střední třída i prostí lidé se hloupě zabaví a chovají proti svým zájmům. To je ten skutečný problém, pane!

  Pak si třeba thr a další hledají pseudoproblémy jako „zbohatnutí chudých“ a elita má co potřebuje. Střední třída a chudí se obviňují a ona mezitím loupí a olupuje střední třídu i chudé. Jen prostá nenávist je ten problém, nic jiného.

  Skutečný problém je, že zločin a loupeže, které přesouvají třeba několik procent státního majetku, což jsou obrovské peníze – to střední třídu ani chudé nezajímá. A když se to děje opakovaně, oni pak chudnou všichni. Takový případ MUS, koho to vzrušilo? Případ Diag Human? Případ sanace bank, 600 miliard Kč, koho to vzrušilo? Případ Drobila? Tunelování Vondry na armádních zakázkách? Nejdražší dálnice?

  I když tu média lžou jako když tiskne, že je vše v pořádku, proč EU zastavuje dotace z důvodu nepořádku?

  Milý pane, právě tyhle debaty, jako jste thr předvedl jsou příčinou. Když Vaší rodinu někdo okrade s pitolí o tisíc korun, a Vy to budete řešit tím, že pochválíte zloděje jak je „podnikatelsky šikovný“ a namísto toho seberete své babičce 50 Kč, tak ani nepokryjete ztrátu, ale také povzbudíte zloděje krást. To je celá příčina.

  A krade tu elita. Tady pocit českého člověka, že co bohatý podnikatel co zloděj není závist, ale realita. Bejbohatší majetek tu byl spíše nakraden, vytunelován, zkorumpován, o poctiové práci tu u velkých českých bohatých lidí nemůže být ani řeči. Ano, třeba v USA nebo v Německu existuje řada velmi bohatých lidí, která se k majetku dopracovala poctivou prací. To ovšem není případ Česka.

  Ale namísto toho budou všichni mít kecy k prostým lidem, a mezitím se tu krade a koumpuje způsobem, který nezná snad ani nejbordelóznější africká země. A rychlost kradení se zrychluje. A všichni tleskají šikovnosti zlodějů. To předurčuje vše.

  Bohužel zloději se mezitím stali velmi bohatými a mocnými, takže s tím už de facto nelze vnitřně hnout. Zloději se stali „elitou“. A to je ten hnůj, který tu máme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).