Hlavní navigace

Názor k článku Lidé si stěžují, že nemají peníze, a v bance jim leží zapomenuté miliardy od FrantaJetel - Já tu útočnou reakci chápu. Je těžké si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2012 22:38

  FrantaJetel (neregistrovaný) ---.brazdim.net

  Já tu útočnou reakci chápu. Je těžké si přiznat chybu. Zvlášť když se to dotýká autora osobně. Sám to znám, člověk píše článek, diskuzní příspěvek, chvátá, nečte to po sobě, nebo to čte ve spěchu a něco mu uteče. Někdy to něco bohužel může působit velmi rušivě a indikovat, že vypadá "jako blbec", který neví o čem píše ačkoliv to i není pravda. Bohužel to k tomu patří, kromě obsahu je třeba dbát i na formu, z toho se nikdo nevyvleče. S vlastníma chybama se musí umět každý vyrovnat sám. Útok je jedna z možných reakcí, apropó když autorka volá po komentování obsahu ....tady jeden mám. Článek je ve své podstatě banální říká pouze:

  - že existují anonym. vkl knížky
  - že se tyto již neúročí
  - že přesto, že klient měli na výběr 10 let je tam pořád zůstatek XY s odbočkou jak se taková knížka pozná
  - že to je možné ještě vyzvednout
  - že se lhůta na vyzvednutí možná prodlouží a co se stane se zůstatkem
  - že anonym. vkl. kn nejsou pouze doménou ČS

  Vzhledem k tématu a uvedeným faktům tam prostor na "věnování se podstatným věcem" po kterém volá autorka nevidím. Co se na tomto dá komentovat? rozporovat výši uváděného zůstatku? Rozšiřovat diskuzí o další nepodstatné detaily k tématu opisováním tiskových zpráv ČS (ve stylu "převod nebo výběr pro Vás zajistí kterákoli pobočka České spořitelny" atd.)?

  Spíš mi vadí na článku jiná věc a to je bulvární až moc ležérní styl, implikace nepravdivých tvrzení, práce s jazykem. Např. "Lidé si stěžují, že nemají peníze, a v bance jim leží zapomenuté miliardy". Co to je s odpuštěním za blábol? Jak autorka ví, kteří lidé si stěžují, jak autorka ví a že zrovna těmto lidem leží v bance zapomenuté miliardy? Mimochodem ČS uvádí, že těch 2,39mld je evidováno na 2,53 milionu knížek. Za předpokladu, že každý člověk měl jednu knížku to vychází na cca 945 CZK. Z toho asi nikdo nezbohatne, že? Nebo "Anonymní vkladní knížky téměř nikdo jiný neřeší". a já se ptám proč vlastně řeším tento článek. Tak vzhůru do bank (hlavně do ČS), vyberme si každý z nás 2,53mil střadatelů svých 945 CZK a zlikvidujme krizi v ČR :-)

  Hezký den :-)
  František Jetel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).