Hlavní navigace

Názor k článku Levné účty bez poplatků a nejvyšší úroky na vkladech. Tipy pro letošní podzim od Patrik Chrz - Taky bych to viděl spíše na „závadu v uživatelce“. 1)...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 9. 2010 15:22

  Patrik Chrz

  Taky bych to viděl spíše na „závadu v uživatelce“.
  1) neumí si ohlídat pohyby na účtu; sankce ve výši několikasetko­runových pokut za nepovolený debet jsou naprosto normální u většiny bank. Buď si musí hlídat pohyby na účtě, nebo požádat o kontokorent (ovšem je otázkou, jestli ho klientce s takovouto platební historií – opakované nepovolené debety – dají)
  2) i s tou kartou se mi to zdá divné. Mám u PS Osobní účet zadarmo (což je podmnožina Era účtů) a bez problémů mi hned po založení bez nějakých pohybů a zůstatků zvýšili limit na kartu 50 000 Kč týdně (při vydání je limit tuším 15 000 Kč týdně) a poplatky neplatím vůbec žádné (karta, vklady a výběry přes bankomat, vedení a tuzemské odchozí i příchozí platby jsou zdarma)
  Od 1. 9. již není možné na Osobní účet zadarmo přejít z normálního tarifu, ale lze si ho stále založit na finančních centrech PS (nikoliv a poštách). Takže uživatelce bych doporučoval zrušit současný účet a založit si Osobní účet zadarmo. Pokud nebude chodit na přepážku (vkládat, vybírat, zadávat příkazy), ale vystačí si s bankomaty ČSOB a internetovým bankovnictvím, nezaplatí ani korunu na poplatcích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).