Vlákno názorů k článku Lesk a bída bankovních poplatků od Michal - Doba, kdy poplatky jednoznačně půjdou dolů, již nastala....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 2. 2008 9:16

    Michal (neregistrovaný)
    Doba, kdy poplatky jednoznačně půjdou dolů, již nastala. Příkladem je právě ta zmiňovaná mbank a fio. Já šel do fio už loni a rád jsem zrušil účet u spořky. Blbec jsem se nechal přesvědčit k tomu jejich osobnímu účtu a pak jsem platil asi 228 Kč měsíčně. A teď už platím u fio jen za výběry z bankomatů a to mně žíly netrhá :-) Možnosti tu jsou, jen si každý musí najít tu svoji.
  • 6. 2. 2008 9:22

    Patrik Chrz
    Sice mám účet také u FIO a mBank (a k tomu ještě ING), ale nemyslím si, že bankovní poplatky půjdou nějak rychle dolů. Lidé jsou
    a) líní - raději budou nadávat a platit, než by se "přestěhovali"
    b) neinformovaní - spousta z nich si účet založí prostě přes ulici - "protože je to blíž a stejně to všude stojí stejně"

    Takže spíš bych očekával stagnaci - banky se z psychologického hlediska budou snažit poplatky moc nezvyšovat (aby lidé neměli moc zájem se poohlížet jinde), ale ani nebudou moc aktivně poplatky snižovat.
  • 6. 2. 2008 10:06

    Jarmila (neregistrovaný)
    S tím si dovolím částečně nesouhlasit.
    K FIO a k mBank můžete jít, pokud máte připojení na net. To valná většina populace nemá. Když vezmu své okolí, tak to mají hlavně ti, co pracují v kanceláři. Vzdělání maturita a výše, někdy i lidé kolem 50, ale spíše mladší. Zbytek chodí do banky na přepážku. No, a pokud k tomu přidáte, že možnost platit kartou není ani v okresním městě nic moc, natož pak v místech menších, dostanete obraz, kdy spoustě lidí sice přijdou peníze na účet, z toho se trvalým příkazem poplatí poplatky za elektřinu, plyn, nájem, pojistky, obědy dětem ve škole apod., a se zbytkem peněz stejně musí disponovat v hotovosti.
    Bez připojení k netu a mimo velká města je i FIO drahá, protože
    - musíte dojet do toho většího města
    - nebo pověříte někoho, kdo tam v rámci práce jezdí pravidelně k jednorázovému výběru peněz na pobočce, ale v tom případě ho musíte vybavit ověřeným podpisem.
    Náklady na toto jsou pak o malinko nižší nebo srovnatelné s poplatky v bance, ale zato máte větší nepohodlí při obsluze účtu.
  • 6. 2. 2008 10:57

    Petr (neregistrovaný)
    Chtel jsem sveho otce presvedcit, at prejde k mBank. Ptal jsem se ho, na co potrebuje kamenou pobcku CS a rekl mi, ze tam obcas vybira penize. Rekl jsem mu, ze s mBank muze vybirat z libovolneho bankomatu a ze by mel cely ucet zadarmo. Na to on mi odpovedel, ze to stejne zachvili mBank zdrazi nebo CS zlevni, takze je to jedno a ze nejake male bance neveri.

    No necham to v nem chvili kvasit a uvidime, ale i muj otec, ktereho povazuju za inteligentniho cloveka se ukazal jako klasicka ceska konzerva, takze mBank to nebude mit zas tak lehke.
  • 6. 2. 2008 10:17

    Pavel (neregistrovaný)
    Ale tvuj otec ma svym zpusobem pravdu. Ja taky mBank neverim. A FIO je skutecne jenom zalozna. Je treba si uvedomit, ze tady neplati tak zcela zaruky a ze u nas se krade vicemene s posvecenim statu a zkusneosti z jinych zemi jsou kvuli tomu ne uplne prenosne. Takze taky pockam.
  • 6. 2. 2008 10:54

    SocPredator (neregistrovaný)
    Myslím, že vaším příspěvkem je řečeno vše. Člověk, který má veškeré prostředky v bance, se holt musí podělit o desátek s bankou.

    Pokud mám účet na provozní záležitost, mám na něm cca do 20000. 10% z toho jsou 2000, o které v případě krachu přijdu. U ČS toto na poplatcích vysolím za rok a půl. Nepočítám úroky, které jsou jasně ve prospěch mBank.
    -> Závěr: bude-li tu mBank v červnu roku 2009, jeho otec nemá pravdu žádným způsobem a mohl ušetřit. Z principu bych od ČS utekl a ty 2000 bych klidně oželel (princip nechat se škubat za to stojí).

    Že bude ČS zlevňovat mě ovšem pobavilo maximálně :-D
  • 7. 2. 2008 23:19

    Pavel (neregistrovaný)
    Mno, bankovni trh u nas neni zase tak stabilni, jako venku. Nedavne kyvani se IPB, CSOB ale i dost velke problemy CS hovori za vsechno. Fuze treba eBanky a Raiffky taky neni jen tak. Je asi pravda, ze CS nezlevni. Nicmene je ale treba v mem pripade pravda, ze ji mam vcelku rad, vzdycky mi kvalitne slouzila a nikdy jsem s nimi nemel problem. I kdyz nedavno me prece jenom zacal vikal jeden uver, ktery zrovna CS nema nejlepsi, ale budiz. mBank je polska spolecnost a ja osobne polaky nemam rad. Mam k tomu hodne duvodu, je to narod, kterym ze zasady neduveruju. A klidne tam muze mit spoluucast Nemecko. A k tomu pojisteni...kdyz nekde padne banka, ztracite vsechno. A za hodne dlouho teprve mozna dostanete tu pojistenou castku. Myslet si, ze zajdu jinam a tam si to vyzvednu je hodne naivni. Bude to zalezitost na mesice. A pro me je i 20 tisic dost na to, abych je obetoval. Takze teprve cas proveri, s kym mame tu cest. A byt oparne rozhdone v dnesnim svete zlodejiny neni spatna vlastnost.
  • 6. 2. 2008 20:44

    svar (neregistrovaný)
    Michal má pravdu na 100%, tradiční silná trojka bank (ČSOB, KB, ČS), ale i další jsou v zajetí tradičních pohledů, běžný účet poplatky velké, úroky nulové,zlepšení jen v "balíčkách", kde využívá klient mírných slev, termínovaných vkladech, nic nového pod sluncem. Kdo se snaží z dosavadních bank je snad CITI, trochu Raiffeisen dle E banky s kterou fuzuje, trochu Poštovní spořitelna.
    Ukazuje se, že štiky M bank, ING a i další nové postupně donutí "staré"poplatky snížit.
  • 9. 2. 2008 23:31

    KejPi (neregistrovaný)
    Ja jsem presl od CS do eBanky a jsem maximalne spokojeny. U CS jsem platil mesicne cca 100 na poplatcich a ted platim do 30 kc. To se docela vyplatilo a co se tyka kvality sluzeb, tak eBanka je super. A cely prechod jsem navic zvladnul v pohode za 14 dni. Nejvetsi problem bylo zruseni uctu u CS.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).