Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Lázeňské poplatky: za vodu, za vzduch, za lavičky, za hudbu… za všechno

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---
31. 10. 2016 7:35 Nový

Protože máme na svém území

celé vlákno

Protože máme na svém území léčivé vody, tak musí celé Karlovy Vary i s okolím patřit Rusákům a minerálky, které jsme zprivatizovali, čerpají Talijáni a vozí je do celého světa. Je ostudou, že jsme zprivatizovali národní bohatství, které nám ZADARMO teče ze země. Z výtěžku, který by se takto získal, by nemuseli mít problémy nemocní ani důchodci. A nejsou to jen minerální vody, ale i vodovody a kanalizace a další komodity. Hanba nám, že jsme to dopustili.

Bodie
Bodie (neregistrovaný) ---.skoda-auto.cz
2. 11. 2016 15:23 Nový

Re: Protože máme na svém území

celé vlákno

Veškeré nerostné bohatství patří státu. Firmy, které ho těží (čerpají), platí na základě smluv poplatky. Je paradoxem, že poplatky za čerpání podzemních vod jsou menší, než za čerpání povrchových vod. Když se měl tento nesmysl změnit, tak se Babiš mohl zbláznit (protože volby).

Můžete být tedy v klidu. Pořád vše patří státu. Je však otázkou, jak s tím hospodaří.

Yarda
Yarda (neregistrovaný) ---.jon.cz
1. 11. 2016 11:41 Nový

Co tím chtěl básník říci?

celé vlákno

Jezdím (tedy doufám, že mohu psát "jezdím" a ne "jezdil jsem") každoročně do lázní na komplexní léčbu a čekal jsem, že se tu dočtu něco zajímavého ze současnosti. Bude nějaké pokračování?

Pojištěnec VZP, kterému každý rok schválí...
Pojištěnec VZP, kterému každý rok schválí... (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz
2. 11. 2016 12:24 Nový

Re: Co tím chtěl básník říci?

celé vlákno

... revizák komplexní lázně, ale nikdy nikam nejede, protože VZP má nasmlouváno tak málo smluvních partnerů (poskytovatelů lázeňské péče), že se pacient do lázní nedostane, protože kapacita je vyčerpána. (To je nová chytristická politika VZP, aby mohla vykazovat úspěšné hospodaření, ovšem na úkor pacientů - pojištěnců.) Zůstávám u nich proto, že jsem relativně nemocný a přišlo by mi sprosté zatěžovat nyní, když mám menší výdělky a odvody, pojišťovnu, do které jsem předtím nenarval desetitisíce jako jsem je před onemocněním narval do VZP. A teď už reakce:

Ano, i já jsem čekal informaci spíše o místních poplatcích v současnosti. Tohle bylo hezké čtení, ale jaksi trochu zastaralé. Čtivé povídání, ne jen suchý právní výklad lázeňských poplatků, by bylo určitě zajímavé.