Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kupředu růst cen, zpátky ani krok (KOMENTÁŘ) od Floraín - Čím dál častěji mívám pocit, že socialismus vyhozený...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2015 21:55

  Floraín (neregistrovaný) ---.211.broadband7.iol.cz

  Čím dál častěji mívám pocit, že socialismus vyhozený v ´89 dveřmi, se nám cpe oknem s nebývalou razancí zpátky. Jakožto farmář můžu prohlásit, že v zemědělství už není úspěšnější ten, který lépe hospodaří, ale ten, který lépe vyhoví podmínkám úředníků, kteří podle svých bodových systémů rozhodují, kdo je konkurenceschopný a tomu pak přidělí nejvíce dotací (čirou náhodou za Babiše jsou nejvíce konkurenceschopné velké podniky a ty také nejvíce dostanou, a to, že jich spoustu z nich patří právě Babišovi je jistě jen náhoda :-D).
  O kurzu koruny pak samozřejmě rozhoduje jiná parta úředníků, která samozřejmě ví lépe než trh, jaký kurs je nejlepší, soudruzi nechávají pozdravovat..­.......
  Dalo by se pokračovat všemi těmi nesmyslnými dotacemi, nařízeními, omezeními, pobídkami atd. atd., vždy je nejchytřejší pan úředník.

  Aneb opět se nám vrací vláda socialistických soudruhů - úředníků, kteří vědí všechno nejlépe a jakožto nadřazená kasta musí požívat přinejmenším stejných či větších výhod jako soudruzi před rokem ´89. A že to všechno šéfuje z postu ministra financí kariérní komunista je jenom příznačné .............. vítejte ve starých časech :-/

 • 4. 8. 2015 7:54

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  No jistě. Prospěch jednoho člověka na úkor všech je, tedy podle tebe, socialismus.
  Prospěch jedné skupiny firem, na úkor ostatních firem, zaměstnanců, živnostníků dětí i důchodců je, tedy podle tebe, socialismus.

  To jsou věci. To jsi takhle hloupý od narození, nebo se ti to stalo až později?

 • 4. 8. 2015 8:07

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Ne, takhle hloupý není od narození, ale od r. 1989. Protože tehdy noví kapitalističtí soudruzi tvrdili,že kapitalismus znamená omezené role státu, páč stát prý není dobrý hospodář. Nejlepší je teda hospodářství soukromé. Jo, a mají být i nižší daně, protože jen jedinec ví, jak s penězi nejlépe hospodařit. A tak jsme tu teda nastolili kapitalismus (s lidskou tváří). Podniky jsme zprivalizovali a následně pozavírali, páč všechno se koupí levněji ze zahraničí a vyrábět draze je nesmysl. Rozprodali jsme nejen lodě ČS. plavby labsko-oderské, ale i lodi námořní. Za ty peníze si pak kapitalista Kožený koupil vilu na Bahamách a užívá tam zasloužených plodů svě práce. Zprivatizovali jsme i minerální vody, co tečou ze země, takže je dneska čerpají Italové, Rusové a kdekdo jiný, jim doma v této kvalitě ze země netečou. Taky jsme zprivatizovali vody obecní a kubík vody vyletěl do závratné výše. Co chcete, holomci, přece Vám kapitalista nebude rekonstruovat staré potrubí a stavět čističky za svoje, ten chce jediné - zisk, a je mu jedno, jak ho dosáhne. Tak do zahraničí odplývají miliardy zisků, které by mohly být investovány v tomto státě. Tady se pak ve jménu lepších kapitalistických zítřků zvyšujou daně, a když už výše daní dosáhne nepřehlédnutelné výše, tak se místo daní zavedou poplatečky. To by bylo, vy holoto líná, abychom z vás ty prachy nedostali, že?
  Zlaté časy za komunistů, kdy byla jen úřadů polovina a úředníků pár set! My to tak nějak po kapitalisticku dotahujeme do dokonalosti. Nejlepší stát budeme mít, až bude úředníkem každý práceschopný občan. Pak tu budeme mít ráj na zemi.

 • 4. 8. 2015 21:43

  polygon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A nepletete si čirou náhodou kapitalismus s byrokracií?
  Ikdyž tak si říkám, že v době kdy pravice s levicí sfůzovaly do multikulturalismu, liberalismus se proměnil ve fašismus, konzervatismus v kleptokracii či neokonzervatismus a socialismus se rozplynul v anarchii je to asi jedno.

 • 4. 8. 2015 10:00

  Floraín (neregistrovaný) ---.211.broadband7.iol.cz

  Za prvé: osobními invektivami shazujete sám sebe, i rozumný argument od hulváta je jenom žvástem.

  Za druhé: samozřejmě, pokud žijete ve světě ideálních teorií, tak to co jsem popsal, ideálním teoretickým socialismem ani náhodou není. Ten, kdo si pamatuje reálie za komunistického socialismu, však dobře ví, že to nebyl žádný ideální teoretický socialismus, ale byl to hlavně SOCIALISMUS PRO VYVOLENÉ! Už vám začíná docházet, co mám na mysli původním příspěvkem? Klidně si to nazývejte mafiánským systémem, když se vám slůvko socialismus nelíbí, ale jelikož tenhle systém zdokonalili hlavně komunisté za svého socialismu, já ho budu dál nazývat buď socialismem pro vyvolené neboli mafiánským socialismem. Vždy jde hlavně o to, ty kteří něco umí a vytvářejí hodnoty, okrást a přerozdělit těm, co se vyznají pouze v krádežích a lžích!

 • 4. 8. 2015 10:31

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Ach tak. Floriánek se pohybuje na úrovni ročního dítěte. Vše co se mu nelíbí je pro něj EE, BEBÍ, tedy vlastně SOCIALISMUS.

  Obávám se, že s dítětem se slovní zásobou v počtu 2 slov se diskutovat nedá. Sbohem.

 • 4. 8. 2015 10:50

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Tedy ono na tom Floriánkovi vlastně něco zajímavé je: Psal už o něm George Orwell.

  Základní principy Newspeaku:
  Redukce slovní zásoby:
  Prvním cílem režimu bylo vyškrtnutí slov, která umožňovala vyjádření „kacířských“ myšlenek, nebo alespoň zúžení na nepolitický význam.
  „Uveďme jeden příklad za všechny. Slovo free – svobodný, prostý něčeho, v newspeaku ještě existovalo, ale mohlo se ho použít jen v takových výrocích jako „This dog is free from lice“ – „Tento pes je prost vší“. Nemohlo ho být použito ve významu nezávislý, samostatný, volný, ve smyslu intelektuálním a politickém, protože politické a intelektuální svobody už dávno neexistovaly ani jako pojmy, a proto pro ně neexistovalo adekvátní pojmenování.“
  Odstraňována byla i slova nezávadná, pakliže pro ně existovalo synonymum. Byl kladen důraz aby z možných synonym bylo vybráno to nejkratší.

  No, Floriánkovi slovní zásobu zredukovali na "socialismus". Ale princip zůstává. Cílem je zjednodušení jazyka a slovní zásoby až do stavu neschopnosti vyjádřit myšlenku.

 • 4. 8. 2015 13:55

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  To napsal George Orwell.
  A ono to vlastně vůbec není překvapivé, že tací jako jsi ty nazývají Geoge Orwella kantorem na VUMLu. Prostě každý má svoji úroveň.

 • 4. 8. 2015 12:54

  Floraín (neregistrovaný) ---.211.broadband7.iol.cz

  Pouze potvrzujete, že s hulváty se diskutovat nedá. Když scházejí argumenty, tak primitiv vždy šáhne k urážkám a invektivám.

  Pokoj vám!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).