Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Kreditka v šuplíku. Bez poplatků, ale i za šest tisíc ročně

Ricchochet
Ricchochet (neregistrovaný) ---.38.broadband15.iol.cz
2. 2. 2017 8:53 Nový

.....

celé vlákno

Není to úplně přesné. Některé poplatky jsou bankami odpouštěny při využívání jiných služeb. Např. můžete mít mKreditku Plus od mBank a když máte zároveň debetní kartu, kterou měsíčně platíte ( tuším min. 4000 Kč ) , tak je poplatek za mKreditku nulový, i když ji samotnou nepoužíváte. Jako rezerva může klidně v šuplíku ležet :-)

fremantle aura:10

Re: .....

celé vlákno

Obávám se, že takhle pokroková polská logika není, držením kreditní karty u mBank se lze kvalifikovat leda tak na odpuštění poplatku u (základní) debetní karty, aniž by bylo nutno splňovat podmínku útraty 1500 Kč debetní kartou, protože bude splněna podmínka úvěrového produktu...

Ale u kreditní karty se uvažuje poplatkování zvlášť a podle útraty na kreditní kartě lze odpustit poplatky za vedení kreditní karty (a pak také "zlaté" debetní karty, kde se už uvažuje součet útrat debetkou i kreditkou), ostatně takhle to stanovuje i sazebník, kde se jasně píše "Vedení hlavní karty (měsíčně) v případě, že v daném měsíci bude bezhotovostní objem zaúčtovaných plateb *kreditní kartou* nižší než stanovený objem", zatímco pro debetku MasterCard Gold "Vedení hlavní karty (měsíčně) - 99 Kč v případě, že bezhotovostní objem zaúčtovaných plateb všemi typy *hlavních debetních a hlavních kreditních karet* vyjma eMax vydaných na jméno majitele účtu v daném měsíci bude nižší než 10 000 Kč".

Ricchochet
Ricchochet (neregistrovaný) ---.38.broadband15.iol.cz
2. 2. 2017 10:33 Nový

Re: .....

celé vlákno

asi máte pravdu

eM
eM (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz
2. 2. 2017 16:44 Nový

Re: .....

celé vlákno

Tak nevím, ale já mám VISA od mbank za 29kč mesíčně.
A to nějaký dva roky zpátky byla úplně zadarmo.

dau20
dau20 (neregistrovaný) 95.82.135.---
2. 2. 2017 9:19 Nový

zdarma u FIO banky

celé vlákno

Zcela Vám chybí ve výčtu. Účet i kartu máte zdarma. Klidně na ní můžete mít 200,- a pokud vybíráte z Fio bankomatů, neplatíte nic. Ani za převody z účtu.

Hanz
Hanz (neregistrovaný) 212.67.74.---
2. 2. 2017 9:28 Nový

Re: zdarma u FIO banky

celé vlákno

až na to, že článek je o kreditních, nikoli debetních kartách....

Já
(neregistrovaný) ---.miramo.cz
2. 2. 2017 9:44 Nový

Re: zdarma u FIO banky

celé vlákno

Pro někoho nepodstatný rozdíl :-)

tajfun
tajfun (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
2. 2. 2017 10:23 Nový

chybi Diners Club pure

celé vlákno

Akorat ve vyctu chybi Diners Club pure, ktera je absolutne bez poplatku a vybornym urokem, jen tam jsou snizeny bonusy za platbu kartou oproti vyssim (placenym) verzi karty a taktez neobsahuje pojisteni a dalsi doplnkove sluzby. Jako zalozni karta ideal

fremantle aura:10

Re: chybi Diners Club pure

celé vlákno

Podle mě jsou tam karty Diners Club celkem jasně uvedené, dokonce ve všech variantách.

A ano, základní Pure je bez poplatku, ale z hlediska bonusů tam není žádný rozdíl vůči vyšším tarifům - všechny karty mají stejně jako základní variantu nastavenou úroveň odměn Club Rewards, kde lze získat jen 1 bod za utracených 300 Kč, ať je to už bezplatná Pure, nebo Premium za 5000 Kč ročně. Vyšší úroveň Premium Rewards (1 bod za utracených 75 Kč) lze dosáhnout jen při aktivním využíváním úvěru, u něhož je dlužná částka v daném zúčtovacím období ve výši nejméně 10 tisíc Kč.

Mezi tou bezplatnou Pure a Pure+ za 1490 Kč ročně (resp. 990 Kč u "měšcové" verze) je teda rozdíl prakticky tudíž "jen" v cestovním pojištění. To je už na posouzení každého, jeslti se mu vyšší tarif vyplatí. U těch vyšších tarifů je pak zase výhoda navíc už jen v možnosti získání vyšších limitů a v doplňkových kartách (se stejnými funkcemi), u nejvyššího tarifu Premium jsou pak poskytovány v rámci FUP i vstupy do letištních salonků (jinak je lze využívat i s tou základní Pure za 450 Kč za vstup)...

Iva
Iva (neregistrovaný) ---.svuol.cz
2. 2. 2017 14:05 Nový

Billa

celé vlákno

U Billa karty u Raiffeisen bank (dříve u Citi bank) se neplatí žádný poplatek, pokud ji využijete aspoň 1x v období.....takže taky nepřesná informace :-(

Marek Turnovec aura:51
2. 2. 2017 20:51 Nový

Re: Billa

celé vlákno

No mám pocit, že Vaše informace je také lehce nepřesná - nestačí jen 1x měsíčně využít kartu (kdekoliv), je myslím nutné, aby každý měsíc proběhla alespoň jedna transakce v nějakém obchodě Billa. A to už je trochu víc omezující podmínka...

Callid
Callid (neregistrovaný) ---.jaw.cz
3. 2. 2017 9:01 Nový

Re: Billa

celé vlákno

Pro vedení karty zdarma není nutné aby proběhla každý měsíc transakce v Bille, stačí libovolný obchodník. S tou Billou je to tak, že nejméně 1 x za 6 měsíců je nutno nakoupit v Bille abyste dostali vratku z nákupů, protože ty mají platnost 6 měsíců a pak o ně přicházíte.

Referent
Referent (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 2. 2017 11:08 Nový

Re: Billa

celé vlákno

"No mám pocit, že..." zajímavý způsob diskuze.

Marek Turnovec aura:51
4. 2. 2017 23:54 Nový

Re: Billa

celé vlákno

A čím jste k tématu přispěl Vy? Já asi před týdnem zrovna o těch kartách od RB četl docela dost a z různých zdrojů a už jsem si přesně nepamatoval, kde to bylo. Ale teď nedávno jsem ty podmínky našel znovu a ony by se opravdu daly vykládat i tak, že k získání jakýchkoliv odměn je třeba nějaký nákup v Bille alespoň jednou za měsíc.

dr._lukas
dr._lukas (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 2. 2017 21:12 Nový

čím dál horší

Měšec.cz upadá, Erste premium kreditku uvedete, že je zdarma, ale ČSOB premium kreditku zařadíte mezi nejdražší :-D Vydává se klientům s Premium bankingem a v tomto balíku je zdarma stejně jako u spořky!

patapuf007
patapuf007 (neregistrovaný) 178.22.115.---
4. 2. 2017 10:37 Nový

Kreditní karta ČEZ (Essox) - z praxe

celé vlákno

Popíšu týden starou praxi s využíváním kreditní karty ČEZ (Essox): z obratu plateb kartou se načítají 2%, o které je jednou ročně snížená faktura za komoditu, kterou odebírám od ČEZu (v mém případě plyn). V polovině ledna přišlo roční vyúčtování plynu, ale tento bonus nikde. Jeden email ČEZu, potom to samé z on-line účtu klienta, po týdnu bez odpovědi. Takže telefon, cca 15ti minutové čekání na živého člověka, popsání problému, nadiktování číslel obou smluv (k odběru plynu a služby ČEZkarta). Po dvou dnech emailem odpověď, že bonusová částka bude vyjímečně převedena přímo na můj účet. Za další dva dny byla připsaná na účtu. Možná popis této situace někomu může být nápomocný k řešení obdobné situace. Pěkný den všem :-)

Teda ten ČEZ to jsou sprostí zloději!
Teda ten ČEZ to jsou sprostí zloději! (neregistrovaný) ---.members.linode.com
4. 2. 2017 14:34 Nový

Re: Kreditní karta ČEZ (Essox) - z praxe

celé vlákno

Teda ten ČEZ to jsou sprostí zloději!

goodman
goodman (neregistrovaný) 190.112.223.---
5. 2. 2017 7:28 Nový

Re: Kreditka v šuplíku. Bez poplatků, ale i za šest tisíc ročně

Mám Gold kartu u Monety, Premium u ČSOB, vše zdarma stejně jako vedení účtu a vše kolem, navíc slušné pojištění zdarma, od jisté výše jste VIP klientem a poplatky se neřeší.

Cz01
Cz01 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 2. 2017 8:57 Nový

Re: Kreditka v šuplíku. Bez poplatků, ale i za šest tisíc ročně

Článek obsahuje dost nepřesností, pokud bych byl člověk, co o kk nemá přehled, tak bych si udělal dost špatný obrázek.