Koruna se tak stala nejúspěšnější měnou v regionu. Zlotý proti euru oslabil o zhruba desetinu procenta, forint si odepsal čtyři desetiny procenta. Za pohybem středoevropských měn můžeme vidět především technické faktory, když byl jejich kurz ovlivněn oslabením eura na trhu s dolarem díky lepším makroekonomickým údajům (americké maloobchodní tržby ze západního břehu Atlantiku). Forintu dnes nepomohlo ani překvapivé zpomalení červencové inflace. To představuje další impuls pro maďarskou centrální banku, aby pokračovala v uvolňování měnové politiky.
Dnes se v Evropě včetně zemí středoevropského regionu dočkáme zveřejnění předběžných údajů pro HDP za Q2 13. Podle našeho výhledu by si měla česká ekonomika polepšit o 1,0 % q/q, když by mělo hospodářství vykompenzovat velkou část překvapivého propadu v Q1 13. Pozitivní příspěvky očekáváme od čistých exportů a zásob, ostatní složky budou patrně působit negativně. Z pohledu nabídky by si pak měly polepšit všechny složky kromě služeb a výrazný příspěvek lze očekávat od daní z produktů. V Polsku trh očekává růst ekonomiky o 0,3 % q/q, stejně jako v Maďarsku.
Česká swapová výnosová křivka dnes zvýšila svůj sklon, když na krátkém konci vzrostla o 4 bb a na dlouhém konci o 7 bb díky pohybu svého eurového protějšku.