Uvítal bych článek o vztahu kontokorentu a hypotéky.
Na jednu stranu, když člověk nemá žádnou úvěrovou historii, je výhodné zřídit kontokorent třeba na 5000 Kč, párkrát vyčerpat a doplatit, získá takto pozitivní úvěrovou historii.
Na druhou stranu, kontokorent 100.000 Kč (u Fia dokonce 500.000 Kč) musí být pěkný zářez do bonity, resp. to navyšuje úvěrovou angažovanost v registrech. Zajímalo by mě, jestli vysoký kontokorent může být důvodem k zamítnutí úvěru, nebo když banka zjistí, že máte jinde kontokorent, tak požádá o jeho snížení/zrušení, či jak toto chodí? Má někdo zkušenost?
Asi jsem hlupak, ale kontokorent mam, nekolikrat jsem ho vyuzil a nezaplatil jsem ani korunu navic(i vedeni mam zdarma). Jste si jisty, ze vite co to kontokorent je? V dluzich jsem nebyl, ale potreboval jsem vic penez nez jsem mel na beznem uctu a misto prevodu ze sporiciho uctu jsem si zdarma pujcil do dalsi vyplaty.
Tak se mi zda, ze jsem kecal. Jsem u csob, ale uz jsem tak dva roky nebyl v minusu a ted uz to nedohledam:( kazdopadne podle vseho jsem nejake uroky platil a ty se skryly v poplatcich za vedeni uctu. Bylo vzdycky jen par dni do vyplaty, cili korunove polozky, kterych jsem si asi ani nevsiml.
Po pravde ani nevim, kolik presne platim. Strhavaji mi asi 50 korun mesicne, ale zase mi nejaky koruny vracej za elektronicke transakce(at uz to je cokoliv). Asi to neni nejlevnejsi banka a mozna jsem financni negramot, ale kontokorent mi zily netrha a kdyz clovek precerpa jen par dni pred vyplatou, tak moc nezaplati.