Názory k článku Konečné a úplné ceny: Jejich vymáhání úřady příliš netrápí

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2008 8:59

    Tomáš Král, živnostník (neregistrovaný)
    Dobrý a hlavně pravdivý článek - konečně někdo jenom nepapouškuje to co píšou hlavní deníky.
  • 20. 11. 2008 11:02

    anonymní
    Na každý prd musíme mít extra zákon. Zálohovaní vratných lahví a jejich výkup za stejnou cenu, používání mobilů pří řízení vozidla, nyní koncové a úplné ceny. Nestálo by za to se vrátit k zákonům, které určovaly, co je dovoleno, a ostatní automaticky zakazovaly. Vždyť to pro většinu běžných občanů bylo jednodušší a spravedllivější.
  • 23. 11. 2008 21:44

    bez přezdívky
    konečně zákon který má cenu,i když se tady pořád ohání cestovkama snad to bude platit i pro ostatní firmy,třeba na ČEZ,zkusili jste si někdy spočítat kolik vlastně stojí elekřina?To je -spotřeba elektřiny vysoký tarif
    -spotřeba elektřiny nízký tarif
    -stálý měsíční plat za jistič
    -cena za systémové služby
    -cena OTE za činnost zúčtování
    -cena na podporu výkupu el. z OZE
    -a nakonec ještě daň z elektřiny
    a čert aby se v tom vyznal anež to spočítáš tak nevíš čí jsi nebylo by jednodušší to dát rovnou do nákladů za kw/h? Ale čím je to složitější tím víc si můžou dělat s cenama co chtějí
  • 24. 11. 2008 10:00

    anonymní
    Demokracie opět dostala na frak - podle posledních informací se konečná cena se vším všudy musí uvést jenom u LastMinute zájezdů - takže cestovky zalobovaly a zákon bude znít úplně jinak, než by pro běžného občana bylo záhodno.

    Zrovna tak Vámi zmiňovaná ceny elektřiny, ale i plynu (zde ještě nesmyslný přepočet z m3 na kWh). Čekám, kdy vodáci přijdou s rozšířením ceny vody na cenu za molekuly kyslíku a molekuly vodíku, protože rozdělení na vodné a stočné je nedostačující.

    Samozřejmě, že pro okrádání běžného občana jsou tyto vícesložkové ceny náramně dobré, a nikdo se proti nim nepostaví. U nás se chystá i zavedení několikasložkové ceny za teplo - asi aby ta cena za GJ tolik nekřičela a nedalo se to objektivně srovnávat s cenami před r. 1989.

    Až někdo nabídne zestátnění monopolů jako na Slovensku, není co při dalších volbách řešit.
  • 5. 1. 2009 17:25

    Schonfeld (neregistrovaný)
    Nejde zdaleka jen o ceny, ale obecné chování velkých firem. Například zmíněný T-Mobile, pokud zjistí, že na Vaši firmu byl v rámci obchodního sporu podán návrh na konkurz (aniž by o něm bylo pravomocně rozhodnuto), Vám klidně vypoví smlouvy na všechny firemní telefony a převede je na twist. Ale je poznamenal jeden jeho dealer, není se důvod rozčilovat. Jsou přeci tak "slušní," že Vám to předem oznámí.

    A například oborová zdravotní pojišťovna se pro jistotu ke konkurzu přihlásí také s pohledávkou, která teprve vznikne!

    Ale zkuste se takhle chovat sám jako malá nebo střední firma. Přesně ti samí Vás ukamenují a budou se domáhat plnění smluvních závazků, náhrady škod atd.

    Sečteno podtrženo, v tomhle státě neexistuje právní ochrana nikoho, kromě velkých gigantů. Konkurz na Vás může navrhnout kdokoliv a tím Vás úplně zlikvidovat díky "rychlosti" našich soudů, a pokud Vás nezlikviduje jejich rychlost, tak chování monopolistů od nichž musíte odebírat služby (telekomunikace, energetika, pojišťovny atd.) A když se nakonec ukáže, že konkurz byl neoprávněný, ničeho se nedovoláte a můžete se soudit se státem.

    Tak jaképak překvapení, že námi placené úřady a instituce neřeší ani uvádění končených cen, když neřeší mnohem podstatnější věci... :-(
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).