Hlavní navigace

Názory k článku Konec mikroplateb v Čechách?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 1. 2003 1:03

  Ritchie (neregistrovaný)

  Fazole s mikroplatbami nemají nic společného! Nevím, proč jsou vůbec zmiňovány. Jedná se o naprosto odlišný a IMO nepoužitelný systém.
  V mikroplatebních systémech jsem viděl budoucnost webu. Líbí se mi článek na serveru? Má pro mě informační hodnotu? Zaplatím! Byť jen korunové částky, ale pokud by tak činili skoro všichni návštěvníci, server i autor si přiměřeně vydělají. Když srovnám cenu a kvalitu některých knih s obsahem mých oblíbených webů, vydělám na tom jak já, tak i I-netový autoři.
  Bohužel kvůli novému zákonu mikroplatby končí. :-(

 • 28. 1. 2003 14:36

  Radek (neregistrovaný)

  Souhlasim, ze fazole do clanku o (mikro)platebnich systemech nepatri. Nejenze fazole nejsou ani kryte, ani smenitelne za penize, ale - a to je odlisuje od dnesnich men (czk, eur, atd.) - nikdo neni zakonem nucen je pouzivat (legal tender legislation). Ani tvurci fazoli jiste neocekavali, ze budou rozhazovat/prodavat bezcenne fazole a lide je budou pouzivat k beznemu platebnimu styku. Jinymi slovy, fazole nejsou podvod (na rozdil od centralniho bankovnictvi s castecnymi rezervami), nikdo netvrdi: "Fazole mate na ucte a kdykoliv za ne dostanete zpet sve penize.", fazole jsou jen marketingovy nastroj (uspesny?) pro firmy a zabava pro sberace. Ovsem v zadnem pripade platebni system. Abych si prihral vlastni polivcicku - prectete si clanek o e-goldu - platit zlatem je nejen nejlevnejsi, ale je to i zpusob, jak se vyhnout podobnym statnim zasahum. Jakozto obcasneho autora Mesce, by me potesilo, kdyby Mesec prijimal mikroplatby v e-goldu.

 • 30. 1. 2003 22:41

  Ritchie (neregistrovaný)

  Jsem rád, že se mnou souhlasíte, i já s vámi souhlasím. :-)
  Použití fazolí i jako marketingového nástroje je dosti omezené. Jako cílovou skupinu bych tipnul věk 13-17 let.

 • 28. 1. 2003 4:41

  Petr (neregistrovaný)

  Je to opravdu směšné a trapné zároveň, že Česká národní banka, která má díky své absolutní neschopnosti a nekompetentnosti při vydávání bankovních licencí a výkonu bankovního dohledu klíčový podíl na krizi českého bankovního sektoru v 90. letech, má nyní "ochraňovat" uživatele mikroplatebních systémů... Před čím vlastně? Vždyť například Ilikeq vedl prostředky klientů na transparentním účtu odděleně od provozních prostředků, čímž se choval daleko zodpovědněji než česká vláda a parlament v otázce sociálního a důchodového zabezpečení.
  Provozovatelům mikroplatebních systémů bych poradil jediné - přesídlit své společnosti někam mimo dosah stupidního českého zákonodárství, například do USA. Své systémy mohou provozovat odtamtud bez socialistického licencování a dohledu pánů z komunistické Centrální plánovací komise, pardon - ČNB. Na stejném principu funguje řada internetových loterií, brokerských firem apod. nebo například satelitní televize a telefony. Díky Bohu je internet globální médium a pořád ještě o krok před různými regulátory a "ochránci". S formalitami založení a provozu takové společnosti rád zdarma pomohu.

 • 29. 1. 2003 18:22

  Zdenek (neregistrovaný)

  Nemyslim si, ze by fazole byly v clanku prebytecne, tezko pausalizovat, co jsou skutecne mikroplatby a co ne, domnivam se, ze by se fazole mohli zaradil nekam mezi hybridni mikroplatby. Prestoze nemaji nic spolecneho s penezi a jsou spojovany spise s marketingem. Na druhou stranu zminovanou menu e-gold, jde take konvergovat pouze jednim smerem, zpet na penize to neni umozneno. Na fazole jsem pouze upozornil tim zpusobem, ze tudy by se mohly smerovat dalsi kroky mikroplateb v Cechach. I kdyz jde dost stuha si jich vydelat dostatek. Musim se pridat k postezovani si v reakci Petra, protoze socialismus v ceskych zemich se zacina opet usazovat, aby jsme brzy nedopadli, tak ze budeme dostavat seznamy stranek, ktere na internetu muzeme navstevovat:->

 • 29. 1. 2003 18:33

  Zdenek (neregistrovaný)

  Nemyslim si, ze by fazole byly v clanku prebytecne, tezko pausalizovat, co jsou skutecne mikroplatby a co ne, domnivam se, ze by se fazole mohly zaradil nekam mezi hybridni mikroplatby. Prestoze nemaji nic spolecneho s penezi a jsou spojovany spise s marketingem. Na druhou stranu zminovanou menu e-gold jde take konvergovat pouze jednim smerem, zpet na penize to neni umozneno. Na fazole jsem pouze upozornil timto smerem, ze tudy by se mohly smerovat dalsi kroky mikroplateb v Cechach. I kdyz jde dost stuha si jich vydelat dostatek. Stejne tak by jsem vyzdvihl e-gold, ktery je take urcitou variantou. Na druhou stranu se muze stat, ze se take stane obeti zakona. Pokud si clovek cte jeho zneni, da se vykladat ruznymi zpusoby. Musim se pridat k postezovani si v reakci Petra, protoze socialismus v ceskych zemich se zacina opet usazovat, aby jsme brzy nedopadli, tak ze budeme dostavat seznamy stranek, ktere na internetu muzeme navstevovat:->

 • 30. 1. 2003 10:47

  Radek (neregistrovaný)

  Ahoj Zdenku! Musim te opravit. Prostrednictvim market makeru jde zlato prodat a obdrzet zpet inflacni dolary (lze tak platit napr. i firmam, ktere e-gold neprijimaji - zajistuje to ne e-gold, ltd. ale prave zminovani market makeri - obchodnici zlatem).
  Pokud ma mit mena sanci prezit, musi mit
  1. bud formu certifikatu na podkladove aktivum nebo
  2. jeji prijimani musi byt narizeno zakonem (czk, eur, ...).
  Jelikoz fazole ani jednu z techto podminek nesplnuji, nemaji sanci stat se "prostredkem smeny" a jejich vyuziti za hranicemi marketingovych akcii je nemozne.
  To byl jediny duvod, proc jsem se ohradil proti pouzivani terminu platebni system v souvislosti s fazolemi. Jinak s kritikou statnich zasahu do oblasti penez nelze nez souhlasit...

 • 31. 1. 2003 10:52

  Radek (neregistrovaný)

  za bodem 1 ma byt v zavorce (komoditni penize)
  preklep: marketingovych akci nikoliv akcii :}

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).