Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Konec diskuzí s odpovědností u karet, je jasně daná od anonym - Psal jsem ve smyslu, jen tam kde hromadná...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 10. 2009 10:55

  anonymní
  Psal jsem ve smyslu, jen tam kde hromadná doprava funguje. Vyšetřit hoďku denně za takovou cenu nepovažuji za takové terno. Jo, jestli po návratu z práce musíte nakrmit domácí havěť, zalít záhonky a abyste stihnul nekonečný seriál na Nově, tak to dojíždění autem je třeba.

  Já třeba osobně nemám garáž v bytě, ale 5 minut chůze. Pokud se nechci v zimě klouzat po neodklizeném sněhu, tak odházet cestu a od garáže spoustu sněhu, případně kdo nechce mít bordel v garáži z bláta, sněhu a soli a parkuje venku, tak by měl odklidit sníh z auta a rozmrazit skla. 15 minut ztráta, nebudu-li muset volat policii na zcizení automobilu z garáže nebo aspoň na zcizení radia z auta. Sousedovi takhle přes noc pod okny ložnice v 1. patře vybrali VW. To jsem si v duchu myslel, že se tam nemůže nic stát. Do té doby pro kriminální živly neatraktivní lokalita, ale jak vidno, jdeme do Evropy i zde.

  pokračuji: 10-15 minut jezdím okolo práce, abych sehnal placený flek na parkování. Někdy se podaří blíž, někdy dál. Podle způsobu stání mám od spoluparkujících porejpané boční dveře, přední či zadní nárazník včetně přední SPZ, která je na ráně. Pak cesta z parkoviště pěšmo do práce. Odpoledne v zimě navíc odhrnutí sněhu od zabarikádovaného auta, protože sníh se odklízí radlicí tak, že se nahrne kolem nebo před stojící auta. I ve městě je důležitá lopatka. Kromě případného poškození trnu, zda auto bude i odpoledne na svém místě, protože parkovací lístek za oknem je skvělá informace pro zloděje, do kdy budou mít čas auto ukrást/vykrást. A pochybuji, že někdo bude platit parkovací lístek o 4 hodiny déle, než je třeba, aby zmátl zloděje.
  Občas do práce autem jedu, ale nevidím v tom nějaké pozitivum. Časová úspora samotné jízdy autem 10-15 minut oproti tůře pěšmo z/na nádraží mne nevytrhne. Navíc díky procházce na čerstvém vzduchu nemusím navečer blbnout ve fitku. Samozřejmě, když budu něco kupovat v hypermarketu na periferii, auto beru, tam i když jezdí MHD, tak se to vyplatí i časově. A vozit busem pití v kartonech PETek či basy skla, asi dost dobře nejde. Pokud někdo má auto doma v teplé garáži a v práci podzemní vyhřívanou nebo aspoň krytou garáž nebo někde u fabriky oplocené, hlídané stání, je to zase jiná. Navíc nevydělávám jak nějaký "poradce" v ČS, a nemíním si huntovat auto na relativně krátké pojíždění s tím, že si za 2 roky vybouchám na nové a tak jezdím raději, sic někdy jak ten dobytek, vlakem. Spolu se mnou, jak jsem uváděl, dalších 150-200 lidí v 5 vlacích. Někteří řeší dojíždění pořízením muzejní 120ky nebo Favorita, ale i ten vlakový dobytčák je pak komfortnější a spolehlivější než nějaký výkřik techniky z Mladé Boleslavi.

  Co jsem .ještě vypozoroval, tak dost lidí jede z delší vzdálenosti k nádraží autem, a nemusí-li platit nehorázné výpalné, tak jej tam nechá a dál cestuje hromadnou dopravou. A jelikož je nádraží v centru a kolem vede rušná silnice, auta se tam nekradou ani nevykrádají, na rozdíl od jiných lokalit. Jen to opotřebení auta jízdou na krátkou vzdálenost je negativem.
  Asi fakt záleží na zcela konkrétních podmínkách. Pokud cesta autem trvá 20 minut a předchozí cesta k autu, o úklidu sněhu nemluvě a následný parking a cesta do práce zaberou dalších 20 minut, tak to nejen finančně není výhodné, jako cesta vlakem včetně zdravé chůze na/z nádraží za celkem 35-40 minut. Ale někdo hold nepřenese přes srdce, že by cestoval "sockou"...

  Pokud třeba cestujete MHD po Praze, tam je to ještě křiklavější. Metrem cestují i "kravaťáci", kteří by se asi na venkově do 40 let starého vlaku neodvážili. Při dobře navazujícím spojení jste z jednoho konce Prahy na druhý schopen přejet do hodiny, pokud nepřesedáte z busu či tramvaje a jedete jen metrem, tak je to za ještě kratší dobu. Pokud máte lítačku, můžete s ní cestovat několikrát za den různými směry, třeba i o půlnoci, můžete i něco vypít. Autem to takto nezvládnete. Samozřejmě, že když budete autem převážet rodinku dvě stanice metra a bez lítaček, tak zaplatíte 4x 26 ?, jste na stovce a za ní to urazí i to auto. Přes celou Prahu ale do hodiny a za stovku autem nepřejedete, pokud nepojedete nějakým okruhem ve 3 ráno nebo nebudete mít přes den majáčky či doprovod Policie..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).